1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. نبرد بیت کوین در نزدیکی سطح ۲۵ هزار دلار
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

نبرد بیت کوین در نزدیکی سطح ۲۵ هزار دلار

بیت کوین ۲۵ هزار دلار

در چند روز گذشته بیت کوین شاهد نبردی بین گاوها و خرس‌های بازار در نزدیکی سطح ۲۵ هزار دلار بود.

به گزارش برات نیوز، بیت کوین درهفته گذشته همچنان شاهد درگیری میان گاوها (خریداران) و خرس‌های بازار (فروشندگان) بود. این درگیری باعث شده تا بیت کوین همچنان برای دستیابی به قیمت ۲۵ هزار دلار منتظر بماند. با این حال به دلیل نبود عوامل موثر از جمله برنامه‌های اقتصادی کلان این هفته در آمریکا، بعید می‌رسد همچنان در هفته جاری بیت کوین بتواند مسیر اصلی خود را پیدا کند.

متخصصین و تحلیلگران بازار کریپتو نیز با توجه به تحلیل‌های اخیر اعلام کرده‌اند که بهتر است سرمایه‌گذاران نسبت به بازار ارزهای دیجیتال صبور باشند و اهداف بلند مدت را به جای کوتاه مدت دنبال کنند.

به جزانتظار برای دستیابی بیت کوین به قیمت ۲۵ هزار دلار، سرمایه‌گذاران خود را برای آپگرید بزرگ The Merge اتریوم در تاریخ ۱۵ سپتامبرآماده می‌کنند. در روزهای اخیر نیز یکی از وال‌های بزرگ اتریوم با انتقال ۱۵۰ هزار اتر، در تیتر اول بسیاری از اخبار رسانه‌های کریپتویی بود.

حال در این تحلیل هفتگی بررسی خواهیم کرد که آیا بیت کوین قادر است خود را به قیمت ۲۵ هزار دلار برساند یا نه. همچنین نباید وضعیت اتریوم را فراموش کنیم که این روزها به مبحثی داغ‌تر نسبت به اتریوم تبدیل شده است.

انتظار برای قیمت ۲۵ هزار دلار بیت کوین

در هفته‌ای که گذشت، گاوها تلاش کردند تا روند صعودی بیت کوین را ادامه دهند، اما خرس‌ها به شدت از سطح ۲۵٫۲۱۱ هزار دلار محافظت کردند و باعث شدند تا قیمت به زیر میانگین حرکت نمایی ۲۰ روزه در نزدیکی ۲۳٫۴۸۳ هزار دلار برسد.

روند صعودی تدریجی میانگین حرکت نمایی ۲۰ روزه و وضعیت مثبت شاخص قدرت نسبی، نشان می‌دهد که ترازو به سمت خریداران سنگینی می‌کند. اگر قیمت بیت کوین در میانگین حرکت نمایی ۲۰ روزه برگشت بخورد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در کف خرید می‌:نند. این می‌هواند یک موقعیت مناسب را برای شکست و حفظ منطقه بالای ۲۴٫۶۶۸ هزار دلار ایجاد کند.

در صورتی که این اتفاق رخ دهد، بیت کوین می‌تواند حرکت بعدی خود را برای دستیابی به قیمت ۲۸ هزار دلار هدف‌گذاری کند.

وضعیت مثبت ادامه‌دار اتر

اتر در دو روز گذشته به صورت متناوب توانست به بالای قیمت روانی مقاومت ۲ هزار دلار برسد. هرچند که گاوها قادر به حفظ آن نبودند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها با افزایش قیمت این رمزارز دارایی خود را می‌فروشند.

این احتمال وجود دارد که اتر با سمت سطح ۱٫۷۰۰ هزار دلار سقوط کند و این می‌تواند یک سطح مهم برای این ارز دیجیتال باشد. در صورتی که گاوها آماده خرید در این کف قیمت باشند، با برگشتت قیمت قدرتمندی همراه خواهیم شد که می‌تواند اتر را دوباره به بالای قیمت ۲ هزار دلار برساند.

گفتنی است که وضعیت صعودی میانگین حرکتی ۲۰ روزه در قیمت ۱٫۷۵۶ هزار دلار و وضعیت مثبت شاخص قدرت نسبی، نشان می‌دهد که گاوها موقعیت اتر را تحت کنترل دارند.

بایننس کوین

بایننس کوین توانست سطح بالای مقاومت ۳۳۸ دلار را لمس کند. اما حالا این خرس‌ها هسند که سعی می‌کنند بایننس کوین را به قیمت میانگین حرکت نمایی ۳۰۶ دلار برگردانند.

اگر حضور گاوها در این سطح با خرید در کف همراه شود، می‌توان انتظار یک برگشت قیمت جدید را داشت تا بتوانند بایننس را به قیمت بالای ۳۳۸ دلار و به ۳۵۰ دلار برسانند.

ریپل

گاوها در این هفته سعی کردند تا ریپل را به بالای سطح مقاومت ۰٫۳۹ دلار برسانند. اما خرس‌ها همچنان جایگاه خود را حفظ می‌کنند. این نشان می‌دهد که تریدرهای کوتاه مدت بازار را در اختیار دارند و با افزایش قیمت، دارایی خود را می‌فروشند تا ریپل دوباره به زیر میانگین حرکت نمایی ۲۰ روزه در ۰٫۳۷ دلار برسد.

اگر خرس‌ها بتوانند در نهایت قیمت را به زیر میانگین حرکت ساده ۵۰ روزه ببرند، می‌توان انتظار داشت تا ریپل در قیمت بین ۰٫۳۰ دلار تا ۰٫۳۹ دلار در نوسان باشد.

دوج کوین

دوج کوین سه روز پیش از قیمت حرکت نمایی ۲۰ روزه خود در ۰٫۰۷ دلار برگشت خورد و دو روز بعد با سطح مقاومت ۰٫۰۸ دلار برخورد کرد.

بنابراین نتیجه می‌گیریم که خرس‌ها در سطح بالاتر دارایی خود را فروخته‌اند و قیمت را دوباره پایین کشیدند. اما نکته مثبت اینجاست که سطح پایین‌تر باعث جذب خریداران می‌شود. اگر این بار قیمت‌ها در بالای سطح ۰٫۰۸ دلار حفظ شوند، خریداران خریداران می‌توانند قیمت را به بالای سطح ۰٫۱۰ دلار برسانند.

شیبا اینو

شیبا در هفته گذشته بالای قیمت ۰٫۰۰۰۱۲ دلار خرد و فروش می‌شد. اما در روز گذشته این رمزارز با افزایش قابل توجی همراه شد و توانست به بالای قیمت مقاومت ۰٫۰۰۰۰۱۷ دلار برسد.

هرچند که خرس‌ها تسلیم نشده‌اند و دارایی خود را در بالای این قیمت فروختند. این باعث شد تا شیبا به ۰٫۰۰۰۰۱۴ دلار برگردد. در صورتی که در این سطح شاهد بازگشت قیمت باشیم، خریداران شیبا اینو می‌توانند مانع مقاومت را بشکنند و شاهد دستیابی این رمزارز به ۰٫۰۰۰۰۲۲ دلار باشیم.

منبع: Cointelegraph

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست