1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. سلطه بیت کوین در بازار کریپتوها در پایین‌ترین حد خود
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

سلطه بیت کوین در بازار کریپتوها در پایین‌ترین حد خود

سلطه بیت کوین

در فصل اوج‌گیری آلت‌کوین‌هایی نظیر اتریوم، بیت کوین در حال حاضر ۴۱ درصد از ارزش بازار کریپتو را در اختیار دارد. این پایین‌ترین آمار سلطه بیت کوین در بازار رمزارزها از ابتدای سال ۲۰۲۲ تا امروز است.

به گزارش برات نیوز، با شروع فصل آلت کوین‌ها (همه ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین) که به Alt Season شناخته می‌شود، بیت کوین با رقبای بسیار قدرتمندی از ارزهای دیجیتال ریز و درشت مواجه است.

به طوری که طبق آخرین اطلاعات، سلطه (Dominance) بیت کوین در بازار کلی ارزهای دیجیتال به ۴۱ درصد رسید. این کمترین نرخ تسلط بیت کوین در ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال در شش ماه گذشته است.

پس از ورشکستگی بلاکچین Terra و ارز دیجیتال آن یعنی LUNA، آلت کوین‌ها توانسته‌اند ترند صعودی خوبی را در بازار به دست بیاورند. این در حالی است که بیت کوین بنا به دلایل مختلف از جمله افزایش بهره بانکی آمریکا، سقوط لونا و افزایش چشمگیر تورم در سرتاسر جهان، به پایین‌ترین قیمت ۱۸ ماه خود در ۱۷٫۶۰۰ هزار دلار رسید.

در طرف مقابل، برخی آلت کوین‌ها توانستند از شرایط نهایت استفاده را ببرند و سهم بیت کوین نسبت به ارزش کلی بازار را به پایین‌ترین حد خود از ماه ژانویه سال ۲۰۲۲ برسانند.

یکی از مهم‌ترین آلت کوین‌هایی که در این اتفاق نقش مهمی ایفا کرد، اتریوم است. اتریوم در هفته‌های اخیر به دلیل هیجانات و احساسات خوبی که در خصوص آپگرید بزرگ The Merge وجود دارد، آمارهای بسیار خوبی از خود ثبت کرد. رمزارز اتریوم با جذب سرمایه‌گذاران از ۱۹ ماه ژوئن با سلطه ۱۴٫۳ درصدی خود در بازار، حالا به سلطه ۱۹ درصدی دست پیدا کرد.

بد نیست بدانیم که فصل آلت کوین‌ها به دوره‌ای از سال گفته می‌شود که به عنوان یک سرمایه، توانسته‌اند آمار به مراتب بهتری نسبت به بیت کوین از خود نشان دهند.

منبع: Cointelegraph

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست