امروز چهارشنبه 12 آبان 1400 در بازار ارزهای دیجیتال شاهد رشد بیتکوین تا بیش از 2.19 درصد در لحظه نگارش این گزارش بودیم.

به گزارش برات‌نیوز، رشد بیتکوین از ابتدای ماه نوامبر آغاز شد وبا گذشت سه روز از این ماه همچنان ادامه دارد. رشد بیتکوین در این چند روز سبب تقویت بازار ارزهای دیجیتال شده به طوری‌که چندین رکورد در بین ارزهای دیجیتال پیشرو داشته است.

اتریوم صبح روز سه‌شنبه به بالاترین سطح خود رسید و برای اولین بار در تاریخ خود در بحبوحه استفاده از شبکه بلاک چین به بالای 4470 دلار رسید. پولکادوت نیز به بالاترین حد خود یعنی بالای 53 دلار دست یافت و در 24 ساعت گذشته بیش از 18 درصد افزایش یافت. سود حاصل از میم کوین‌های Dogecoin و Shiba Inu در هفته گذشته پایدار بوده و هر دو در ابتدای ماه ثابت مانده‌اند.

برخی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال بر این باورند که رکوردهای بیشتری در دو ماه پایانی سال 2021 شکسته می‌شود. به عقیده آنان این رکوردها تا نزدیکی کریسمس می‌تواند بازار ارزهای دیجیتال را با اتفاقات شگفت‌انگیزی روبه‌رو کند. چندین ارز دیجیتال از جمله بیتکوین و اتریوم در 24 ساعت گذشته بیش از 2 درصد رشد کرده‌اند و ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال را به حدود 2.73 تریلیون دلار رسانده است.

رشد بیتکوین، ارزش این ارز دیجیتال را در 24 ساعت گذشته حدود 2.21 درصد تا لحظه نگارش این گزارش افزایش داده و آن را به 63 هزار و 128 دلار رسانده است. در همین حال، اتریوم به ارزش بالای 4500 دلار رسید و همچنان در همین محدوده قیمت در حال نوسان است.

بیشتر بخوانید: اعطای وام با پشتوانه بیت کوین

رشد بیتکوین السالوادور را به کار خیر وا داشت!

نایب بوکله، رییس جمهور السالوادور اعلام کرد که با استفاده از سود حاصل از سرمایه گذاری بیتکوین، 40 مدرسه جدید در این کشور ساخته خواهد شد. این کشور که چند ماه پیش این ارز دیجیتال محبوب را به عنوان پول رسمی خود انتخاب کرد، از رشد بیتکوین استفاده کرده و به ساخت و سازهای این چنینی در کشورش پرداخته است.

رییس جمهور بوکله در همین زمینه گفت: امیدواریم آثار بیشتری از سود یک تراست ایجاد شده و قانونی که به دلیل نادیده گرفتن مخالفان ایجاد شد، حاصل شود.

این کشور همچنین ساخت اولین بیمارستان عمومی دامپزشکی را آغاز کرده است که از سرمایه آن طریق سود ارزهای دیجیتال تأمین می‌شود. السالوادور در حال حاضر بیش از 1000 بیتکوین در اختیار دارد.

نوامبر ماه تاریخی برای ارز دیجیتال محبوب

با بررسی پیشینه تاریخی رشد بیتکوین، مشخص می‌شود که نوامبر از نظر تاریخی بهترین ماه برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال پرطرفدار است. پس از ماه اکتبر که رشد بیتکوین تا 43 درصد ادامه داشت، بسیاری از سرمایه گذاران امیدوارند نوامبر بهتری داشته باشند.

با میانگین افزایش قیمت 53 درصدی طی 30 روز، ماه نوامبر بهترین ماه برای رشد بیتکوین است. به گفته تحلیلگران، اگر بیتکوین در 28 روز آینده به این میزان افزایش یابد، تا ماه دسامبر به 90000 دلار خواهد رسید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *