1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. بازیابی بیتکوین بعد از سقوط 16 درصدی
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

بازیابی بیتکوین بعد از سقوط 16 درصدی

ارز دیجیتال بیتکوین

روز گذشته ارز دیجیتال بیتکوین به دلیل اتفاقات مختلف تا حدود 17 درصد افت قیمت داشت.

به گزارش برات‌نیوز، اخبار مختلف در رابطه با انتشار سویه جدید اومیکرون کرونا، تمامی بازارهای مالی را تحت تاثیر خود قرار داده است. بازار ارزهای دیجیتال نیز از این تغییرات مصون نبود و اخبار ضد و نقیض این سویه جدید، دیروز ارز دیجیتال بیتکوین را به شدت تحت تاثیر خود قرار داد؛ به طوری که این ارز دیجیتال پرطرفدار با سقوط ناگهانی 10 هزار دلاری به محدوده 47 هزار دلار رسید.

کارشناسان دلیل این سقوط سنگین را ترس مردم از بازارهای مالی بی ثبات اعلام کردند. بسیاری از سرمایه گذاران خرد بازار ارزهای دیجیتال، با مشاهده افت بازارهای مالی در واکنش به سویه اومیکرون، سرمایه خود را از بازار ارز دیجیتال بیتکوین خارج کرده و همین امر سبب رقم خوردن سقوط 17 درصدی ارزش این ارز دیجیتال شد.

امروز یکشنبه 14 آذر ماه اما روز سبزی برای ارز دیجیتال بیتکوین محسوب می‌شود. برخلاف ترس دیروز بازار ارزهای دیجیتال از سویه جدید اومیکرون، امروز این بازار با رشد خود نشان داد که توانایی بازیابی بعد از یک سقوط سنگین را دارد.

این بازار که هنوز به ارزش چند روز قبل خود بازنگشته است، امروز یکپارچه جامه سبز به تن کرد. ارز دیجیتال پرطرفدار برای امروز رشد بیش از 5 درصدی داشت و تا محدوده 49 هزار دلار بالا آمد. در لحظه نگارش این گزارش، ارز دیجیتال بیتکوین با رشد 5.26 درصدی به رقم 49 هزار و 378 رسید.

علاوه بر رشد ارز دیجیتال محبوب، آلتکوین‌ها نیز برای امروز افزایش قیمت داشتند. پرچمدار آلتکوین‌ها اتریوم، با رشد 6.14 درصدی نسبت به روز گذشته به رقم 4 هزار و 200 دلار رسید.

از سوی دیگر ارزهای دیجیتال خرد نظیر سولانا و پولکادات به ترتیب 2 درصد و 1 درصد افزایش قیمت نسبت به روز گذشته تجربه کردند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست