1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. افزایش 80 سنتی قیمت نفت برنت
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

افزایش 80 سنتی قیمت نفت برنت

قیمت نفت برنت امروز

درحالی که قیمت نفت برنت 80 سنت افزایش یافت اما قیمت آن زیر 100 دلار بسته شد .

به گزارش برات نیوز، نفت روز جمعه تحت تاثیر آمار اشتغال مثبت آمریکا، در قیمت بالاتری بسته شد و بخشی از ضرری که از ابتدای هفته داشت را جبران کند اما در پایینترین حد از زمان آغاز جنگ در اوکراین در فوریه، بسته شد.

بهای معاملات نفت برنت 80 سنت افزایش، در ۹۴ دلار و ۹۲ سنت در هر بشکه بسته شد که ۱۱ درصد کاهش نسبت به قیمت نهایی هفته پیش از آن داشت.

بهای معاملات نفت سبک آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) با ۴۷ سنت افزایش، در ۸۹ دلار و یک سنت در هر بشکه بسته شد که هشت درصد کاهش هفتگی نشان داد.

وزارت کار آمریکا روز جمعه اعلام کرد رشد اشتغال آمریکا در ژوئیه به شکل غیرمنتظره تسریع شد و آمار اشتغال غیرکشاورزی ۵۲۸ هزار شغل افزایش یافت که بزرگترین رشد ماهانه از فوریه بود.

باب یاوگر، مدیر معاملات انرژی در میزوهو گفت: این آمار اقتصادی قوی بود که از رشد بهای معاملات نفت در روز جمعه حمایت کرد.

بروز نشانه‌های محدودیت عرضه و افت بیشتر قیمت نفت

معامله گران نفت هفته گذشته تحت تاثیر تورم، کندی رشد اقتصادی و تقاضا بودند اما نشانه‌های محدودیت عرضه، مانع افت بیشتر قیمت‌ها شد.

شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز اعلام کرد: شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا که معیاری برای سنجش تولید آتی این کشور است، در هفته منتهی به پنجم اوت، ۷ حلقه کاهش یافت و به ۵۹۸ حلقه رسید.

نگرانی‌ها نسبت به رکود از زمان هشدار روز پنج شنبه بانک مرکزی انگلیس که بزرگترین افزایش نرخ‌های بهره از سال ۱۹۹۵ را تصویب کرد، تشدید شده است. کِرگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در لندن گفت: روشن است که همه، تهدید رکود را بسیار جدی گرفته‌اند و ما همچنان بازاری را مشاهده می‌کنیم که محدودیت عرضه دارد و تولیدکنندگان هیچ ظرفیتی برای تغییر این وضعیت ندارند.

تصویب افزایش تولید گروهی نفت به میزان 100 هزار بشکه در روز

گروه تولیدکنندگان نفت اوپک پلاس هفته گذشته افزایش تولید گروهی نفت به میزان ۱۰۰ هزار بشکه در روز در سپتامبر را تصویب کردند که یکی از کوچکترین افزایش سهمیه های تولید تصویب شده از سال ۱۹۸۲ بود.

انتظار می رود نگرانیها پیرامون عرضه نفت با نزدیک شدن به زمستان و آغاز اجرای تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه واردات نفت دریابرد از روسیه در پنجم دسامبر، تشدید شود.

بر اساس گزارش رویترز، مایکل تران، تحلیلگر شرکت آر بی سی در این باره گفت: با توقف واردات نفت دریابرد از روسیه به اتحادیه اروپا، این سوال کلیدی مطرح است که آیا تولیدکنندگان خاورمیانه بخشی از نفت خود را به اروپا ارسال خواهند کرد. تاثیر سیاست تحریم‌های نفتی روسیه، یکی از پرتبعات ترین مسائلی خواهد بود که باید در ادامه سال، زیر نظر داشت.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست