1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. افزایش سهام شرکت‌های استخراج بیت کوین
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

افزایش سهام شرکت‌های استخراج بیت کوین

افزایش سهام استخراج بیت کوین

با شروع دوباره رشد قیمت‌های بیت کوین و اتریوم، وضعیت شرکت‌های ماینینگ نیز بهبود یافت و شاهد افزایش سهام شرکت‌های استخراج بیت کوین هستیم.

به گزارش برات نیوز، شرکت‌های استخراج بیت کوین در یک ماه گذشته افزایش سهام ۱۲۰ درصدی را تجربه کرده‌اند. افزایش قیمت دارایی‌های کریپتویی، سوددهی دوباره ماینینگ و تولید سریع بیت کوین، از جمله دلایل این رشد قابل توجه سهام محسوب می‌شوند.

از جمله برترین شرکت‌هایی که بیشترین ارزش سهام را پیدا کرده‌اند می‌توان به شرکت Marathon Digital Holding با رشد ۱۲۴٫۱۲ درصدی، شرکت Core Scientific با رشد ۱۱۰٫۳۹ درصدی، شرکت Hut 8 با رشد ۹۸٫۹۵ درصدی و شرکت Riot Blockchain با رشد ۹۶٫۶۹ درصدی اشاره کرد. در طول یک ماه گذشته، قیمت بیت کوین ۱۸ درصد و قیمت اتریوم ۶۷٫۸ درصد از ارزش از دست رفته خود در سال ۲۰۲۲ را پس گرفته‌اند.

شرکت Core Scientific از رشد ۱۶۰۱ درصدی استخراج بیت کوین از اول سال ۲۰۲۲ تا کنون خبر داد. معادل استخراج ۶۵۶۷ بیت کوین که رشد ۱۱۸ درصدی را نسبت به سال گذشته رقم زد. شرکت Hut 8 نیز به نسبت سال گذشته رشد ۷۱ درصدی داشت و تا اینجای سال ۹۴۶ بیت کوین استخراج کرده است. در نهایت شرکت Marathon Digital در گزارش سه ماه دوم سال ۲۰۲۲ خود اعلام کرد که ۷۰۷ بیت کوین توسط این شرکت استخراج شد.

البته همه این شرکت‌ها ضررهایی که در سال جاری متحمل شده‌اند هم گزارش کرده‌اند. با این حال پس از افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در دو ماه اخیر، از جمله بیت کوین و اتریوم، سهام شرکت‌های استخراج بیت کوین هم افزایش پیدا کرد. تا چند وقت پیش که بسیاری از ماینرها به دلیل عدم سوددهی استخراج، هزینه بالای انرژی، گرمای شدید و جنگ میان روسیه و اوکراین، از این صنعت کنار می‌گذاشتند، حالا شاهد افزایش دوباره این سوددهی در بازار ماینینگ هستند.

منبع: Cointelegraph

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست