1. خانه
  2. اقتصاد
  3. بورس
  4. رشد 3 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز هفته
بورسمنتخب سردبیر

رشد 3 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

بازار سرمایه امروز 29 تیر

شاخص کل بازار سرمایه امروز 29 تیرماه با روند صعودی همراه شده و حدود 3 هزار واحد افزایش یافت.

به گزارش برات نیوز، روند حرکت بازار سرمایه امروز برخلاف روزهای گذشته صعودی بود و شاخص کل حدود ۳۰۰۰ واحد افزایش یافت.

براساس این گزارش، در بازار سرمایه امروز 29 تیر۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۳۰۰۲ واحدی به یک میلیون و ۴۷۱ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با افزایش ۲۱۰۳ واحدی عدد ۴۰۳ هزار و ۷۸۱ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول اما در حالی با ۱۳۹۶ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۰۹ هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۸ هزار و ۵۳۱ واحد افزایش، به عدد ۲میلیون و ۸۶۸ هزار واحد رضایت داد.

ارزش معاملات امروز بازار بورس بالغ بر 3 هزار و 483 میلیارد تومان

در بورس تهران امروز ۳ میلیارد و ۴۷۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۲۱۹ هزار و ۶۷۹ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۴۸۳ میلیارد تومان را در برداشت.

براساس آمار ارائه شده،بازار سهام در آخرین روز معاملاتی این هفته با نماگرهایی سبزپوش در حالی به کار خود پایان داد که همچنان حجم و ارزش معاملات در نازل‌ترین سطح ممکن قرار دارند.

بازار سهام در آخرین روز کاری خود درحالی شاهد سبز پوش شدن نماگرهای منتخب خود به مدد حمایت حقوقی‌ها از سهم‌های شاخص ساز بود که معامله گران بازار سهام در واکنش به روند تکنیکالی شاخص بورس، به دنبال شناسایی بازدهی‌های نوسانی در ریز موج‌های چارتیستی بودند.

ضعف درنقدینگی در بازار سرمایه و رخوت حاک بر این بازار

با این همه تداوم تضعیف حجم و ارزش معاملات بازار سهام برای اغلب معامله گران حقیقی نشاندهنده فرصت فروش در روزهای سبز بازار است.

بازاری که با وجود ارزندگی قیمت سهام و انتشار گزارش‌های عملکردی جذاب در برخی گروه‌ها اما ضعف نقدینگی را سیگنالی برای نقد کردن سهام و پارک پول در حاشیه بازار سرمایه تا اطلاع ثانوی می‌داند.

با این همه امروز در اغلب نمادهای معاملاتی همچون شستا معاملات متعادل در محدوده صفر تابلو حاکم شد هرچند که کمک ضعیف بازرگردان ها و حقوقی‌ها در تداوم این روند متعادل با وجود رخوت و سکون حاکم بر فضای کلی معاملات بازار سهام قابل کتمان نبود.

کاهش 79 واحدی شاخص فرابورس در بازارسرمایه

همچنین در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۷۹ واحد کاهش به رقم ۱۹ هزار و ۵۳۹ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری یک میلیارد و ۴۱۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۵ هزار و ۳۵۱ میلیارد تومان معامله شد.

اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر رشد امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نمادهای “شپدیس” با ۵۶۷و احد، “شستا” با ۴۱۲ واحد و “مبین” با ۴۰۳ واحد افزایش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی “کگل” با ۳۵۲ واحد، “فخوز” با ۲۱۱ واحد و “کچاد” با ۲۱۰ واحد کاهش، بالاترین تأثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.

 

 

 

 

 

 

 

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست