1. خانه
  2. خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. قرعه کشی برای فروش برخی از خودروها حذف می‌شود
اخبار خودرومنتخب سردبیر

قرعه کشی برای فروش برخی از خودروها حذف می‌شود

قرعه کشی خودرو

براساس تصمیم وزارت صمت، قرعه کشی خودرو از طریق سامانه یکپارچه خودرو برای فروش برخی از خودروها حذف می‌شود.

به گزارش برات نیوز، سخنگوی وزارت صمت گفت: به زودی برخی محدودیت‌های ثبت نام از فروش‌های بدون قرعه کشی خودرو، حذف خواهد شد.

انجام دو مرحله قرعه کشی و کاهش قیمت خودرو در بازار

این درحالی است که چند روز پیش دومین مرحله قرعه‌کشی فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه خودرو انجام شد و منتخبان می‌توانند خودرو دریافت کنند.

درهمین حال، سامانه یکپارچه خودرو با هدف ایجاد شفافیت در عرضه خودرو تشکیل شده و تأثیرات مثبتی را بر بازار خودرو خواهد داشت.

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر کرده است، ضمن اشاره به ریزش قیمت‌ها در بازار آزاد خودرو، اظهار کرد: قیمت خودروها این روزها در بازار آزاد کاهشی است.

سخنگوی وزارت صمت ادامه داد: پس از اجرای هر دو مرحله از فروش یکپارچه خودروها، شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد بودیم؛ این موضوع نشان می‌دهد که فروش خودروها و قرعه‌کشی بصورت یکپارچه در راستای تحقق هدف خود به‌درستی عمل کرده و التهاب قیمت‌ها در بازار را تقلیل داده است.

تصمیمات وزارت صمت به منظور تامین نیاز بازار خودرو

وی افزود: به‌طور مثال فردی که قصد خرید کوییک R (که اخیراً از چرخه قرعه‌کشی خارج شده است) را دارد، محدودیت پلاک انتظامی فعال و عدم خرید ۴۸ ماهه از دو خودروساز بزرگ و… برای وی اعمال نمی‌شود.

سخنگوی وزارت صمت خاطرنشان کرد: مزیت این تصمیم جدید این است که به‌جای آنکه حجم عمده تقاضا به سمت بازار باشد و منجر به افزایش قیمت شود، به سمت خرید از شرکت خودروساز حرکت می‌کند و نیازش تأمین می‌شود؛ این موضوع باعث خواهد شد قیمت‌ها در بازار آزاد بیش‌تر کاهش پیدا کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست