1. خانه
  2. خودرو
  3. آغاز روند کاهشی قیمتها و رونق بازار خودرو
خودرومنتخب سردبیر

آغاز روند کاهشی قیمتها و رونق بازار خودرو

رونق بازار خودرو

به دنبال کاهش قیمت دلار در بازار، قیمت خودرو نیز در مسیر ریزشی قرار گرفته و شاید بتوان امیدوار بود رونق بازار خودرو را شاهد باشیم.

به گزارش برات نیوز، فعالان بازار خودرو اعتقاد دارند در صورتی که همچنان بازار ارز کاهشی باشد، ریزش بیشتر قیمت خودرو دور از انتظار نیست.

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران، به دنبال کاهش نرخ ارز، قیمت‌ها در بازار خودرو نیز در مسیر کاهش قرار گرفته است؛ به گونه‌ای که طی روزهای اخیر قیمت انواع خودرو بین پنج تا ۱۰ درصد کاهش داشته است.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید موتمنی از کاهش قیمت خودروها در بازار خبر داده و گفته است: بطور مثال قیمت خودرو هایما اس ۷ از یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان به حدود یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان رسیده و برخی از خودروهای خارجی نیز تا ۱۰۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته‌اند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خودرو به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده بنابراین تغییرات قیمت ارز نیز بر آن اثرگذار است.

بر اساس این گزارش گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که در ادامه روند کاهشی قیمت خودرو، قیمت پژو۲۰۰۸ مدل ۱۳۹۸ طی ۲۴ ساعت گذشته در بازار کاهش ۱۰۰ میلیون تومانی قیمت را تجربه کرده و امید به رونق بازار خودرو بیشتر شده است.

قیمت این خودرو در حال حاضر در بازار ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان است.

همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است که پژو۲۰۰۸ مدل ۱۳۹۹ بدون تغییر قیمت، ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به فروش رفت.

این در حالی است که به گفته برخی دیگر از فعالان و کارشناسان بازار خودرو، به نظر می‌رسد با توجه به ثابت ماندن قیمت خودرو برای مدت طولانی و روند زیان‌دهی که خودروسازان در این مدت متحمل شدند و همچنین مخالفت‌هایی که با حضور دوباره این شورا شده، شورای رقابت سعی دارد خودروسازان را از زیان خارج کند.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست