طی سه سال گذشته بانک مرکزی و به ویژه معاونت فناوریهای نوین آن هیچ پاسخی به سوالات و مشکلات فعالان حوزه پرداخت یار نداده است. فعالان این حوزه با مشکلات و موانع قانونی بسیاری در این خصوص مواجه هستند.

یکی از فعالان رسمی این حوزه در این خصوص به برات نیوز می گوید: متاسفانه این حوزه را به سمت انحصار بیشتری برده اند. بانک مرکزی به پیگیری های ما جوابی نمیدهد.

علی امیری در ادامه می افزاید: سه سال است با این بانک مواضعی داریم که متاسفانه این بانک و مسئولانش تا کنون پاسخگو نبوده اند.

آقای محرمیان معاون فناروی های نوین بانک مرکزی به هیچکدام از درخواستهای ما ترتیب اثری نداده اند. نهایت توجهی که کردند، معاونانشان آقای محمدبیگی یا میرحق جو را در جلسات فرستادند.

تجمع مقابل بانک مرکزی و بی اهیمتی مسئولان بانک

بنیانگذار شرکت زرین پال از تشکیل جلسه ای با حضور معاون فناوری های نوین بانک مرکزی خبر می دهد و می گوید: 

امروز با حضور و تجمع مقابل بانک مرکزی خواستار برگزاری جلسه با آقای محرمیان بودیم که دوستان از قبل با هماهنگی حراست، مانع ایجاد این جلسه شدند.

حال قرار است فردا با معاون فناوری یعنی آقای محرمیان جلسه ای داشته باشیم که امیدواریم این جلسه تشکیل شود.

بیشتر بخوانید: زنگ خطر خروج سرمایه های کشور

بر اساس این گزارش مشکلات حوزه پرداخت یارها موارد متعددی است که از جمله آن حوزه PSP است.

امیری در ادامه به این حوزه اشاره کرده و می گوید: این حوزه در انحصار است. سوال ما این است که چرا هر کسی که صلاحیت آن را دارد می تواند PSP بگیرد؟ چرا در حال حاضر 12 ، PSP وجود دارد؟

از طریق شورای رقابت در حال پیگیری هستیم

امیری بیان می کند: این موضوعی است که از سمت پرداخت یارها در حال پیگیری است که از طریق شورای رقابت در حال انجام آن هستیم. اگر واقعا بحث صلاحیت است باید پرداخت یارهای دیگر هم بتوانند مجوز بگیرند. 

شورای رقابت از ما مستنداتی خواسته است که ثابت کنیم درخواستها ارسال شده است اما این دوستان مجوز نمی دهند. این موضوع در حال خاضر در شورای رقابت باز و در حال پیگیری است. که اگر موفق شویم شاید بتوانیم PSP ها را از انحصار خارج کنیم.

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *