تکنولوژی

CES 2021 با کرونا برگزار می‌شود

CES 2021 کرونا

بخاطر شیوع جهانی ویروس کرونا، امسال بسیاری از مراسم‌ها و رویدادهای ورزشی برگزار نخواهند شد و بسیاری از آن‌ها به تعویق افتاده‌اند. البته برخی دیگر به صورت مجازی برگزار می‌شوند. در حالی که به نظر می‌رسد سرعت شیوع این ویروس در اروپا و سایر کشورها رو به کاهش است، تغییرات جدیدی در شکل برگزاری برخی رویدادها به وجود آمده است. اگرچه شرایط فعلی چندان باثبات و پایدار نیست، اما برنامه‌ریزی‌ها به سمتی است که مراسم CES 2021 کرونا را به همراه داشته باشد، اما حضوری برگزار شود. با برات نیوز همراه باشید.

مطابق برنامه‌های اولیه پیش‌بینی می‌شود که این رویداد بین ۶ تا ۹ ژانویه برگزار شود.

هیچ‌کس نمی‌داند که شیوع ویروس کرونا کی به پایان می‌رسد. اکثر افراد معتقدند که این ویروس تا سال آینده ادامه خواهد داشت. مطمئنا، باگذر زمان سرعت انتشار این ویروس کاهش خواهد یافت اما یک رویداد اجتماعی مثل CES می‌تواند باعث ایجاد یک موج جدید از این ویروس بشود.

 CES۲۰۲۱ با رعایت فاصله اجتماعی

سازمان CES می‌گوید که تمام پیش نیازها را برای رعایت سلامت و ایمنی افراد به کار خواهدگرفت. محل برگزاری رویداد به صورت منظم ضدعفونی خواهد شد و برای کم‌شدن میزان تماس‌ها از سیستم کش‌لس استفاده خواهدشد.

CTA نیز می‌گوید که راهروهای در نظر گرفته ‌شده پهن‌تر از همیشه هستند و صندلی‌ها را با فاصله از یک دیگر قرار می‌دهند تا فاصله اجتماعی به خوبی رعایت ‌شود. در تمام نقاط یک سری ایستگاه‌های بهداشتی به کار می‌رود و به افراد ماسک داده می‌شود. در ورودی‌ها دمای بدن افراد چک می‌شود و درون محل برگزاری رویداد نیز یک پزشک در دسترس خواهد بود.

با تمام این تفاسیر باز هم قابل درک خواهد بود که عده‌ای نخواهند در این مراسم شرکت ‌کنند. این اعتقاد وجود دارد که مراسم CES۲۰۲۱ به انتشار ویروس کرونا کمک خواهد کرد و به همین خاطر خیلی از افراد حاضر به انجام چنین ریسکی (شرکت در CES۲۰۲۱) نیستند.

به همین دلیل CTA قصد دارد تا امکان شرکت دیجیتال و بصورت آنلاین در این رویداد را هم بوجود بیاورد. به این ترتیب، افرادی که قصد شرکت در این مراسم را ندارند می‌توانند بصورت مجازی با تکنولوژی‌های تولید شده آشنا شوند.

این امر باعث می‌شود تا امکان برگزاری مراسم به صورت حضوری نیز فراهم ‌شود. زیرا با این تصمیم بسیاری از افراد بصورت دیجیتالی شرکت می‌کنند و تعداد افراد حاضر در مراسم کاهش می‌یابد. یکی دیگر از دلایلی که نمی‌توان این مراسم را لغو کرد، ضرر مالی ناشی از لغو آن است. لغو مراسم MWC۲۰۲۰ باعث ایجاد ضرر مالی هنگفتی‌ شد و این موضوع برای CES۲۰۲۱ نیز صادق است.

یک احتمال دیگر هم این است که CTA روی اوضاع نظارت داشته ‌باشد و به آینده امیدوار باشد. اگر شرایط تا ژانویه ۲۰۲۱ بهتر نشد، می‌تواند در آخرین لحظه برگزاری حضوری این رویداد را لغو کند و کل مراسم را بصورت دیجیتالی برگزار کند.

شاید شما فکرکنید که برگزاری این مراسم بصورت حضوری از طرف CTA نوعی خودخواهی محسوب ‌شود، اما افراد مسئول معتقدند CES 2021 کرونا را شکست خواهد داد و می‌تواند باعث ایجاد یک همدلی و هم‌فکری برای رویارویی با مشکلات فعلی که همه با آن روبرو هستیم، شود. همچنین ما در این رویداد می‌توانیم با تعدادی از تکنولوژی‌ها که به ما در زمینه رویارویی با مشکلات ناشی از پاندومی کمک می‌کند، آشنا شویم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید