فناوریمنتخب سردبیر

رفع فیلتر کلاب هاوس/ واتس آپ و اینستا همچنان مغضوب!

کلاب هاوس

بنا به گفته وزیر ارتباطات تا دو روز آینده کلاب هاوس رفع فیلتر می شود اما واتس آپ و اینستاگرام که پر مخاطب ترین پلتفرمهای خارجی در ایران بودند همچنان مسدود هستند.

به گزارش برات نیوز، با توجه به اینکه طی 4 ماه اخیر به دلیل شرایط سیاسی، پلتفرمهای خارجی و پرکاربرد مردم مسدود شدند و خسارتهای بی شماری به کسب و کارهای اینترنتی وارد آمد اما مسئولان همچنان نمی توانند رفع فیلترینگ را انجام دهند.

جالب اینکه هر چند وقت یکبار رفع فیلتر یک پلتفرم اعلام میشود؛ گو اینکه به مردم بخشش آورده و لطف کرده اند و نوید می دهند که منتظر ادامه رفع فیلترها باشید!

امروز شنبه اول بهمن ماه نیز وزیر ارتباطات از رفع فیلترینگ پلتفرم کلاب هاوس خبر داده، پلتفرمی که آنچنان هم سهمی در کسب و کارهای اینترنتی ندارد و محفلها و گپ های گروهی را شامل می شود.

عیسی زارع پور، در حاشیه رونمایی از ناوگان موتوری برقی شرکت ملی پست از رفع فیلترینگ کلاب هاوس در روز‌های آینده خبر داد.

وی گفت: من قبلاً اعلام کرده‌ام که کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، متولی فیلترینگ است که ۱۳عضو دارد که وزارت ارتباطات یکی از اعضای آن به شمار می‌رود اما تلاش‌مان بر این است که محدودیت‌هایی که قابلیت برطرف شدن دارند را برداریم و ان‌شالله طی روزهای آینده خبر‌های خوبی در این زمینه منتشر خواهد شد.

وی افزود: دو پلتفرم اینستاگرام و واتس اپ که با مصوبه نهاد‌های امنیتی مسدود شدند، فعلا مشمول این اتفاق نیستند اما سرویس‌ها و خدماتی هستند که از نظر وزارت ارتباطات قابلیت بازنگری دارند و اکنون مسیر بازنگری در انسداد آنها  را دنبال می‌کنیم و در گام اول کلاب هاوس طی روز‌های آینده رفع فیلتر می‌شود.

زارع پور پیرامون قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور نیز تصریح کرد: این آخرین باری بود که اینترنت در هر سطحی، چه ثابت و چه سیار برای برگزاری کنکور قطع خواهد شد و بر اساس مصوبه شورای امنیت کشور برای کنکورهای بعدی باید سازمان سنجش به دنبال روشهای نوین و اصولی مقابله با تقلب برود.

وی افزود: تلاش کردیم قطعی اینترنت فقط در محدوده‌های برگزاری کنکور باشد اما در مناطق دورتر نیز به خاطر ماهیت ارتباطات بی سیم، قطعی داشتیم که از این جهت از هموطنان عزیزی که دچار مشکل شدند پوزش می خواهیم.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید