رييس پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، از پایان موفقیت‌آميز پروژۀ “طرح توسعه Peering مراکز تبادل ترافیک (IXP) کشور” و  به روزرسانی نقشه راههای فناورانه این پژوهشگاه خبر داد.

به گزارش برات نیوز، وحید یزدانیان در جلسه کنترل پروژه‌های پژوهشگاه گفت: بازنگری و به روز رسانی نقشه راههای تدوین شده پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در راستای اهداف تعیین شده توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش در این جلسه که با حضور دکتر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی و دیگر مدیران پژوهشگاه برگزار شد موضوع نقشه راههای تدوین شده پژوهشگاه مورد تاکید قرار گرفت.

در این جلسه مقرر شد این نقشه راه ها پس از بازنگری و به روز رسانی به عنوان اسناد پشتیبان در اختیار معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گیرد.

حمایت کامل وزارت ارتباطات از پژوهشگاه ارتباطات

دکتر انصاری ضمن تبیین انتظارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از پژوهشگاه گفت: می بایست از ظرفیت پژوهشگاه در تحقق شبکه ملی اطلاعات به طور کامل استفاده شود و علاوه بر این سایر شرکت ها و سازمانهای تابعه وزارت هم باید از این ظرفیت استفاده کنند.

وی تأکید کرد: وزارت ارتباطات کاملاً از پژوهشگاه حمایت خواهد کرد و پشتیبان گسترش فعالیت های آن برای تحقق اهداف وزارت ارتباطات به ویژه در زمینه شبکه ملی اطلاعات خواهد بود.

وحید یزدانیان نیز در این جلسه ضمن تشریح فعالیتهای پژوهشگاه گفت: ما در پژوهشگاه بر اساس سیاست های تعریف شده توسط وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، تمام ظرفیتمان را به کار خواهیم گرفت تا روند تعریف و اجرای پروژه‌های مرتبط با شبکه ملی اطلاعات را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

بیشتر بخوانید: تجهیزات ICT وارداتی تأیید نمونه می شوند

وی افزود: ما این قول را خواهیم داد که از زمان عقد قراردادهای مربوط به پروژه های شبکه ملی اطلاعات بیش از ۲ هفته زمان نخواهد برد تا به مرحله اجرا برسد.

یزدانیان همچنین بر استفاده از ظرفیت هیئت امنای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت توسعه فعالیت های پژوهشگاه و پیشرفت پروژه های آن تاکید کرد.

پایان موفقیت‌آميز پروژه ای دیگر 

دكتر يزدانيان رييس پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، از پایان موفقیت‌آميز پروژۀ “طرح توسعه Peering مراکزتبادل ترافیک (IXP) کشور” با هدف رسیدن شبکۀ زیرساخت به جایگاه مطلوب در اکوسیستم فاوای کشور خبر داد.

تایید نمونه تجهیزات ارتباطی

وی افزود:  هدف از اجرای این پروژه را، گسترش و توسعۀ IXP شرکت ارتباطات زیر ساخت در ابعاد مختلف معماری، خدمات، نقاط Peering (داخلی و بین المللی) و مشتری ها عنوان كرد و افزود: انجام این پروژه که به درخواست شرکت ارتباطات زیر ساخت انجام شد و با توجه به تاکید دکتر زارع پور وزیر محترم ارتباطات مبنی بر لزوم تسریع در انجام پروژه ها، در ماه جاری به پایان رسید.

وي خاطر نشان کرد: اين پروژه تجزیه و تحلیل مشتری، بازار و ترافیک و همچنین بررسی فناوری‌ها و انجام طراحی‌ها و برآورد الزامات و نیازهای فنی با هدف توسعه IXP کشور تا سال ۱۴۰۵ را شامل مي‌شود.

 يزدانيان در ادامه تهیه و ارائه طرح‌های تجاری، معماری، امنیت، مدیریت، مسیردهی، توسعۀ نقاط(داخلی و بین المللی)، سناریوهای پیاده سازی، نیازهای فناوری، تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای توسعۀ IXP شرکت ارتباطات زیر ساخت تا سال ۱۴۰۵ را از جمله نتايج انجام این پروژه عنوان كرد.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *