روند اجرای پروژه های پژوهشكده فناوري ارتباطات به صورت مداوم نظارت و کنترل مي شود و لازم است همه تلاش را براي اتمام به موقع پروژه ها انجام دهيم.

به گزارش برات نیوز، جلسه بررسي و كنترل پروژه هاي پژوهشكده فناوری ارتباطات ، با ابراز رضایت از روند انجام پروژه ها و نتایج به دست آمده برگزار شد.

در این نشست رئيس پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، با ابراز رضایت از روند انجام پروژه ها و نتایج به دست آمده، خواستار استفاده از دستاوردهای حاصله در پروژه هاي آتی پژوهشگاه شد.

در اين نشست وحید يزدانيان با بیان این که دستاوردهای خوبی حاصل شده که باید در پروژه‌هاي آتی حتما استفاده شود، گفت: پیشرفت پروژه‌ها رضایت بخش است، روند اجراي پروژه ها به صورت مداوم نظارت و کنترل مي شود و لازم است همه تلاش را براي اتمام به موقع پروژه ها انجام دهيم.

وي ادامه داد: نتایج پروژه‌هاي داخلی هم باید در اختیار همه قرار گیرد و در پروژه‌هاي آتی پژوهشگاه استفاده شود.

در این جلسه که پیشرفت پروژه هاي اجرا شده و مسائل موجود در پژوهشكده فناوري ارتباطات مورد بحث و بررسي قرار گرفت، رئیس پژوهشگاه با ارائه رهنمودها و راه حل هایی جهت رفع برخی مشکلات، بر پیشبرد و تسهیل امور تاكيد کرد.

وی با اشاره به اجرا و اتمام چندين پروژه در اين پژوهشكده گفت: چهار پروژه به سفارش شرکت ارتباطات زيرساخت، يك پروژه ماهواره و يازده پروژه داخلي در اين پژوهشكده انجام شده است که قابل توجه است.

پروژه های محقق در پژوهشكده فناوري ارتباطات

بر اساس این گزارش، از جمله پروژه‌هايي كه به تازگی در اين پژوهشكده اجرا شده و پايان پذيرفته‌اند و دارای نتایج قابل توجه بوده، مي‌توان به:

طراحي و تدوين فرآيندها و دستورالعمل‌هاي نظارت بر دارندگان پروانه خدمات ارتباطي ثابت، بررسي ابعاد مختلف منظومه‌هاي مخابراتي ماهواره‌اي و جايگاه ارتباطات ماهواره‌اي در شبكه ملي اطلاعات، پژوهش جهت شناسايي، تعريف و اولويت‌بندي سرويس‌هاي نوين و تعيين الزامات فني و معماري شبكه زيرساخت در آستانه ورود به تحول ديجيتال، استخراج الزامات و نيازمندي‌هاي فني راه‌اندازي پايلوت عملياتي جهت ارائه سرويس‌هاي خودرويي هوشمند (خودران و متصل)، بررسي چالش‌هاي طراحي و ساخت محموله‌هاي مخابراتي پهپاد به منظور برقراري ارتباط با ايستگاه زميني، بررسي نسل پنجم شبكه ارتباطي از منظر فني و اقتصادي و نحوه ارائه خدمات آن در كشور، امکان‌سنجی فنی مدیریت تداخل فرکانسی سرویس‌های پهن باند ماهواره‌ای ادوات متحرک با دیگر سرویس‌ها در کشور، امكان‌سنجي افزايش قابليت ارزيابي تجهيزات راديويي سمت كاربر نسل چهارم و پنجم به آزمايشگاه سنجش وسايل برد كوتاه و مطالعه بررسي و تدوين ضوابط و جارچوب‌هاي توافقنامه‌هاي سطح خدمات در حوزه ارتباطات و فناوري اطاعات، اشاره كرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *