1. خانه
  2. فناوری
  3. قطع اینترنت‌های همراه در محدوده‌های برگزاری کنکور
فناوریمنتخب سردبیر

قطع اینترنت‌های همراه در محدوده‌های برگزاری کنکور

برگزاری کنکور

بنا به اعلام وزیر ارتباطات و اطلاعات، از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ فردا پنجشنبه اینترنت در محدوده‌ حوزه‌های برگزاری کنکور با اطلاع قبلی به ساکنان آن مناطق قطع می‌شود.

به گزارش برات نیوز، شبکه اینترنت دیتا برای تلفن همراه در زمان برگزاری کنکور در اماکنی که محل برگزاری کنکور است، طبق اعلام وزیر ارتباطات، قطع خواهد شد ولی اینترنت ثابت در این اماکن قابل استفاده است.

این محدودیت‌ها در حالی است که پس از اعلام ناگهانی سازمان سنجش مبنی بر قطع اینترنت، این تصمیم با مخالفت‌های زیادی مواجه شد.

حمدحسین حاجیلو رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری سازمان سنجش گفت، با موافقت شورای امنیت کشور و همکاری وزارت ارتباطات، اینترنت موبایل در ساعات برگزاری آزمون سراسری در روزهای پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ دی‌ماه در محل حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری با محدودیت مواجه خواهد شد.

گفتنی است حدود دو هفته پیش معاون آزمون‌های سازمان سنجش از قطع سراسری اینترنت کشور در زمان برگزاری کنکور سراسری خبر داد اما ساعاتی بعد وزارت ارتباط اعلامیه رسمی داد که اینترنت را قطع نخواهند کرد.

حتی وزیر ارتباطات با تکذیب این خبر گفت اینترنت فقط در حوزه‌های کنکور قطع می‌شود.

بعدتر وزارت ارتباطات نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «کیفیت ارتباط مردم را قربانی خواسته‌های غیرمنطقی نمی‌کند.» اما ماجرا به همین‌جا ختم نشد.

هفدهم دی‌ماه، رئیس سازمان سنجش در نشستی خبری بر قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور سراسری تاکید کرد و گفت: مصوبه این موضوع در دستور کار شورای امنیت کشور قرار گرفته است و در صورت تصویب ابلاغ می‌شود.

در سال‌های اخیر اعلام شده تصمیم‌گیری در مورد قطع اینترنت بر عهده شورای امنیت کشور است و وزیر ارتباطات نیز تاکید دارد در برقراری ارتباط اینترنت نقشی ندارد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست