تمامی محصولات حساس ICT که وارد کشور می شود، باید فرایند تایید نمونه را با توجه به نگاه “ما می توانیم” با استفاده از توانمندی های آزمایشگاه های داخلی طی کنند.

به گزارش برات نیوز، جلسه تصمیم گیری در خصوص مشکلات تایید نمونه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان فناوری اطلاعات و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری به بررسی مشکلات حوزه تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی پرداختند.

مشکلات تایید نمونه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات بررسی و مورد تأکید مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت.

بنا به اعلام روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به دنبال بازدید عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پژوهشگاه و دستور وی درخصوص بررسی موضوع تایید نمونه محصولات وارداتی ICT و حمایت از تولیدات داخل در این حوزه، جلسه ای به میزبانی معاونت فناوری وزارت تشکیل شد.

تایید نمونه تجهیزات ارتباطی

بر اساس این گزارش در این جلسه رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی در خصوص آزمایشگاه های تأیید نمونه این پژوهشگاه ارائه کرد.

وحید یزدانیان اعلام کرد: فرآیند تایید نمونه تجهیزات ICT با تکیه بر توانمندیهای آزمایشگاههای داخلی مورد تاکید وزارت قرار گرفته است.

سپس با حضور نمایندگان سازمان تنظیم و سازمان فناوری ابعاد مسئله مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت مقرر شد تمامی محصولات حساس ICT که وارد کشور می شود، حتما فرایند تایید نمونه را با توجه به نگاه “ما می توانیم” با استفاده از توانمندی های آزمایشگاه های داخلی طی کنند.

همچنین مقرر شد زنجیره تولید محصولات تا استفاده کننده نهایی، در مراحل مختلف فرآیند تایید نمونه داشته باشند.

گفتنی است در بخش دیگری از مصوبات این جلسه ضمن تاکید بر استمرار این جلسات، مقرر شد از ظرفیت های قانونی موجود استفاده شود و در صورت لزوم در خصوص اصلاح قوانین نیز اقدام شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *