1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. تحقیقات هند در پولشویی ۱۲۵ میلیون دلاری ۱۰ صرافی کریپتو
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

تحقیقات هند در پولشویی ۱۲۵ میلیون دلاری ۱۰ صرافی کریپتو

صرافی کریپتو

دولت هند در تازه‌ترین اقدام خود برای پولشویی ۱۲۵ میلیون دلاری در ۱۰ صرافی کریپتو تحقیقات خود را آغاز می‌کند.

به گزارش برات نیوز، بخش ضد پولشویی دولت هند اعلام کرده است که تحقیقات خود در برابر ۱۰ صرافی کریپتو را که نظر می‌رسد در پولشویی بیش از ۱۲۵ میلیون‌ دلار نقش داشته‌اند، آغاز می‌کند.

بر اساس این گزارش، چندین شرکت با استفاده از این این صرافی‌ها که هنوز هویت اصلی آن‌ها مشخص نیست، به پولشویی با ارز دیجیتال پرداخته‌اند و که ارزش آن‌ به بیش از ۱۰۰ میلیون روپیه یا ۱۲۵ میلیون دلار می‌رسد. این دارایی‌ها سپس از طریق ۱۰ صرافی مشکوک، به کیف پول‌های بین‌المللی منتقل شده‌اند که بیشتر آن‌ها به کشور چین منتهی می‌شود.

گفتنی است که در این گزارش اعلام شد بسیاری از این صرافی‌ها در داده‌های مرتبط با شناخت مشتری خود اطلاعات نادرستی در اختیار دارند و بسیاری از حساب‌هایی که این پولشویی‌ها انجام شده، مربوط به افرادی است که هیچ ارتباطی به این تراکنش‌ها ندارند.

به دلیل نبود اطلاعات درست و دقیق از این افرادی که پولشویی انجام داده‌اند، ردیابی آن‌ها برای دولت هند کار سختی به نظر می‌رسد.

البته کار دولت هند به همین مسئله ختم نمی‌شود. نهاد ضد پولشویی این کشور در جدیدترین اقدام خود ۴۶٫۴ میلیون دلار از دارایی‌های موجود در این صرافی‌ها را مسدود کرد. به نظر می‌رسد صرافی مورد نظر که دارایی‌های موجود در آن مسدود شد، به برخی از شرکت‌های چینی منتهی می‌شود.

در ابتدای هفته گذشته نیز هند برخی از حساب‌های کاربری در صرافی کریپتوی WazirX را که صاحب بیش از ۸ میلیون دلار سرمایه بوده‌اند را مسدود کرد. به نظر می‌رسد دست کم ۹ صرافی از این ۱۰ صرافی با شرکت‌های چینی مرتبط هستند. بر اساس گزارش اخیر دولت هند در خصوص تحقیقات ضد پولشویی کریپتو در این کشور، این تحقیقات همچنان ادامه دارد.

منبع: Cryptopotato

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست