1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. باز هم تمام بازار رمزارزها فرو ریخت
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

باز هم تمام بازار رمزارزها فرو ریخت

باز هم تمام بازار رمزارزها فرو ریخت

بازار بیت کوین و آلت کوین‌ها روز گذشته باز هم فرو ریخت و شاهد قرمز شدن آمار رمزارزها در ابتدای هفته جاری هستیم.

به گزارش برات نیوز، بیت کوین و بسیاری از بزرگ‌‌ترین آلت‌کوین‌های دنیا روز گذشته با کاهش قیمت شدیدی مواجه شدند. این سقوط تند و تیز به دلیل نقدینگی بیش بیش از ۵۵۱ میلیون دلار در کمتر از ۲۴ ساعت است. طبق نظر تحلیلگران، تریدرهای کوتاه مدت می‌توانند به دلیل افزایش نوسانات از این موقعیت استفاده کنند. اما تریدرهای بلند مدت باید از این هیجان و ترس دوری کنند و منتظر برگشت بازار باشند.

یک آمار دیگر نشان می‌دهد که میزان بیت کوین‌های اندوخته شده در حداقل پنج سال گذشته، به بالاترین حد خود در ۲۴٫۳۵۱ درصد رسید. این نشان می‌دهد که هولدرها دیگر علاقه‌ای به فروش و از دست دادن جایگاه خود در وضعیت ترس بازار رمزارزها ندارند.

سقوط بازار رمزارزها با ریزش بیت کوین

بیت کوین روز گذشته با از دست دادن سطح ۲۲ هزار دلار خود، امروز به قیمت ۲۱٫۱۳۰ هزار دلار رسید. اما به نظر می‌رسد گاوهای بازار در تلاش هستند تا یک کف قیمت جدید در سطح ۲۱ هزار دلار ایجاد کنند. با این حال گاوها قادر نشدند تا قیمت را به بالای سطح مقاومت ببرند و این اتفاق باعث شد تا قیمت بیت کوین در بازار رمزارزها امروز به زیر میانگین حرکت خود برسد.

بیت کوین در روز گذشته با ادامه روند نزولی خود به سمت سطح حمایت حرکت کرد. این احتمال وجود دارد که تریدرها دباره در کف قیمت وسوسه به خرید بیت کوین شوند. این اتفاق می‌تواند یک برگشت قیمت به همراه داشته باشد. اگر این اتفاق رخ دهد، خریداران خریداران می‌توانند قیمت را دوباره به بالای میانگین حرکتی برسانند. نتیجه این اتفاق می‌تواند برگشت بیت کوین به ۲۳٫۲۶۵ هزار دلار برسانند. اما گر این اتفاق رخ ندهد و قادر به حفظ سطح حمایت نباشد، انتظار می‌رود تا راه برای سقوط بیت کوین به سمت ۱۸٫۶۲۶ هزار دلار باز شود.

وضعیت اتر در بازار

اتر روز گذشته به زیر قیمت میانگین حرکت نمایی خود در ۱٫۷۷۱ هزار دلار رسید. این اولین نشان از کاهش رشد اتریوم است. اتریوم حالا سطح مهم ۱٫۷۰۰ هزار دلار خود را از دست داد و حالا به قیمت ۱٫۶۴۲ هزار دلار رسید. با از دست رفتن این قیمت، اتر شانس بازگشت قیمت خود را از دست داد و بعید به نظر می‌رسد در شرایط کنونی بازار به سمت ۱٫۹۶۰ هزار دلار برگردد.

حال با از دست رفتن این سطح، تریدرهایی که پایین‌تر از قیمت کنونی بازار خریداری کرده بودند، شروع به فروش دارایی‌های خود کنند. این اتفاق در نهایت می‌تواند منجر به کاهش قیمت ۱٫۵۱۹ هزار دلار شود.

بایننس کوین

بایننس کوین با یک سقوط تند و تیز به زیر میانگین حرکت نمایی ۲۰ روزه در ۳۰۴ دلار رسید. این کاهش قیمت ادامه‌دار شد تا اینکه به زیر قیمت میانگین حرکت ساده ۵۰ روزه در ۲۷۲ دلار رسید. این ارز دیجیتال امروز در نزدیکی قیمت ۲۸۶ دلار خرید و فروش می‌شود. این یک سطح مهم برای گاوهای بازار است تا با یک ریکاوری، قیمت بایننس کوین را برگشت بزنند و صعودی کنند.

در صورت موفقیت، این شانس وجود دارد تا بایننس به بالای سطح مقاومت ۳۳۸ دلار برسد. اما اگر موفق به انجام این کار نشود، بایننس کوین می‌تواند با ادامه سقوط خود به زیر ۲۴۰ دلار و سپس به سمت ۱۸۳ دلار حرکت کند.

ریپل

گاوها باز هم نتوانستند خود را به بالای سطح مقاومت در ۰٫۳۹ دلار برساند. این نشالن می‌دهد که خرس‌ها در حال دفاع از این سطح هستند و با افزایش قیمت، دارایی خود را می‌فروشند.

معمولا در این طیف قیمتی، تریدرها در نزدیکی سطح حمایت می‌خرند و با نزدیک شدن به سطح مقاومت می‌فروشند. به نظر می‌رسد گاوها برای نزدیک شدن به قیمت ۰٫۳۰ دلار صبر کنند. با خرید ریپل در این قیمت، می‌توان انتظار یک برگشت قیمت را داشت. در صورت موفقیت، این ارز دیجیتال قادر است بالاخره سطح ۰٫۳۹ دلار خود را بشکند.

سولانا

سولانا دو روز پیش در مرز حمایت خود برگشت خورد. گاوها سعی کردند تا قیمت را به بالای میانگین حرکت نمایی ۴۱ دلار برسانند. هرچند که دیروز خرس‌ها به خوبی از موقعیت خود دفاع کردند و با این افزایش قیمت دارایی خود را فروختند.

فروش سولانا در پی سقوط بازار رمزارزها ادامه پیدا کرد تا به زیر قیمت میانگین حرکتی ساده ۵۰ روزه در ۳۹ دلار برود. حالا خرس‌ها در تلاش هستند تا سولانا را به زیر ۳۴٫۵۰ دلار برسانند. اگر قیمت در این سطح توسط گاوها برگشت نخورد، می‌توان سولانا را تا هفته آینده در قیمت ۳۱ دلار دید.

شیبا

در زمان وضعیت نزولی بازار، زمانی که یک رمزارز حرکت رو به بالایی انجام می‌دهد، معمولا تله خرس‌هاست. این اتفاق دقیقا برای شیبا رخ داد. پس از افزایش قیمت در چند روز گذشته و دستیابی به قیمت بالای ۰٫۰۰۰۰۱۷ دلار، شیبا دوباره به سمت ۰٫۰۰۰۰۱۳ دلار سقوط کرد.

خرس‌ها حالا تلاش می‌کنند تا شیبا را به زیر قیمت میانگین حرکتی ساده ۵۰ روزه در ۰٫۰۰۰۰۱۲ دلار برسانند. اگر در این امر موفق نشوند و شاهد یک برگشت قیمت و خرید در کف توسط گاوها باشیم، این امکان وجود دارد تا شیبا باز هم به سمت ۰٫۰۰۰۰۱۷ دلار برسد.

منبع: Cointelegraph

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست