1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. تحلیل قیمت بازار کریپتو: پیش به سوی قیمت ۲۸ هزار دلاری بیت کوین
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

تحلیل قیمت بازار کریپتو: پیش به سوی قیمت ۲۸ هزار دلاری بیت کوین

تحلیل قیمت بازار کریپتو

در دو سه روز گذشته ارزهای دیجیتال شاهد افزایش قیمت چشمگیری بوده‌اند و به نظر می‌رسد که در تازه‌ترین تحلیل قیمت بازار کریپتو، می‌توان انتظار دستیابی بیت کوین به بالای قیمت ۲۸ هزار دلار را داشت.

به گزارش برات نیوز، بیت کوین در دو روز گذشته توانسته خود را به نزدیکی قیمت ۲۵ هزار دلار برساند. اگر چه پادشاه ارزهای دیجیتال هنوز نتوانسته به راحتی از این سطح عبور کند، با این حال در این تحلیل قیمت بازار بیت کوین به نظر می‌رسد ترازو به سمت خریداران سنگینی می‌کند و این رمزارز قادر است خود را به بالای ۲۸ هزار دلار برساند.

از طرفی دیگر، اتریوم توانسته رشد قابل توجهی را تجربه کند و حتی وضعیت خود را با وجود بسیاری از فروشندگان بازار حفظ کند. همچنین اخباری از جمله تست‌های موفقیت آمیز آپگرید جدید اتریوم و دسترسی پیش از موعود به The Merge که این بلاکچین را به الگوریتم اثبات سهام تبدیل می‌کند، باعث شده‌اند تا رمزارز این شبکه با افزایش قیمت همراه شود. با نزدیک شدن به این آپگرید بزرگ، تعداد سرمایه‌گذاران اتریوم از جمله وال‌ها، رو به افزایش است. این آپگرید تا قبل از تاریخ ۱۵ سپتامبر عملی می‌شود.

البته گفتنی است که با وجود چشم‌انداز روشن و خوشبینی برخی از تحلیلگران برای دستیابی بیت کوین به قیمت بالای ۲۸ هزار دلار در این تحلیل قیمت بازار کریپتو، اما برخی‌ها هنوز باور دارند که این رمزارز می‌تواند دوباره سقوط کند.

وضعیت مثبت بیت کوین تحلیل قیمت بازار کریپتو

در تاریخ ۱۱ آگوست بیت کوین توانست خود را از منطقه مقاومت ۲۴٫۶۶۸ هزار دلار بالا بکشد با این حا وجود خرس‌ها (فروشندگان) اجازه نداد تا این رمزارز به قیمت ۲۵ هزار دلار برسد. این یعنی حالا با افزایش قیمت خوبی که بیت کوین به دست آورده، خرس‌های زیادی با فروش دارایی خود برای این رمزارز مانع تراشی می‌کنند.

در این دو روز قیمت بیت کوین بین قیمت مقاومت ۲۴٫۶۶۸ هزار دلار و میانگین حرکت نمایی ۲۰ روزه در ۲۳٫۱۵۱ هزار دلار بالا و پایین می‌شود. هر چند که امروز بالاخره شاهد دستیابی قیمت بیت کوین به ۲۴٫۷۲۵ هزار دلار بودیم. مثبت بودن شاخص قدرت نسبی این رمزارز نشان می‌دهد که بیت کوین می‌تواند پس از دستیابی به قیمت ۲۵ هزار دلار، به راحتی برای ۲۸ هزار دلار و سپس ۳۲ هزار دلار هدف‌گذاری کند.

وضعیت اتریوم در تحلیل قیمت بازار کریپتو

اتر در تاریخ ۱۱ آگوست تلاش کرد تا به بالای قیمت ۲ هزار دلار برسد. اما وجود خرس‌ها اجازه این کار را نداد. با این حال اتریوم وانسته به دلیل وجود گاوها (خریداران) وضعیت خود را حفظ کند و به خرس‌ها نبازد. این ارز دیجیتال در قیمت ۱٫۹۹۰ هزار دلار ایستاده و می‌تواند بالاخره خود را به بالای ۲ هزار دلار برساند. چرا که به دلیل نزدیک شدن به آپگرید The Merge، چشم‌انداز اتریوم در بین سرمایه‌گذاران و تریدرها بسیار مثبت و خوشبینانه است.

میانگین حرکت نمایی صعودی و شاخص قدرت نسبی مثبت، نشان از برتری خریداران نسبت به فروشندگان دارد. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۲۰ هزار دلار برسانند، وضعیت می‌تواند برای اتریوم تغییر کند و مانع کمتری سر راه آن وجود داشته باشد.

وضعیت بایننس کوین

بایننس کوین با یک مقاومت سفت و سخت در منطقه بین ۳۳۸ دلار و ۳۵۰ دلار مواجه است. اگرچه خرس‌ها با هر افزایش قیمت دارایی خود را می‌فروشند. اما از طرفی وجود گاوهای بازار نیز اجازه نداده تا بایننس کوین جایگاه خود را از دست بدهد. این نشان می‌دهد که هنوز بسیاری از خریداران نسبت به بازار بایننس کوین خوشبین هستند و قصد ندارند دارایی خود ر از دست بدهند. در صورتی که بایننس کوین بتواند از این منطقه عبور کند و مرز مقاومت ۳۵۰ دلاری را بشکند، قادر است برای سطح ۳۸۰ دلاری و سپس برای سطح ۴۱۴ دلاری تلاش کند.

وضعیت ریپل

ریپل همچنان بین قیمت ۰٫۳۹ دلاری مقاومت و ۰٫۳۷ دلاری میانگین حرکت نمایی ۲۰ روزه گیر است و خرس‌ها همچنان به فروش خود با هر افزایش قیمت ادامه می‌دهند. با این‌ها گاوهای بازار هم در کف قیمت حاضر هستند. بنابراین با خرید خود در کف اجازه سقوط این رمزارز را ندادهد‌اند. اگر بالاخره خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۰٫۳۹ دلار برسانند، این رمزارز قادر است به سمت ۰٫۴۸ دلار حرکت کند و در نهایت هدف خود را روی ۰٫۵۴ دلار بگذارد.

وضعیت دوج کوین

دوج کوین باری دیگر از منطقه مقاومت ۰٫۰۸ دلاری خود برگشت خورد. بنابراین متوجه می‌شویم که خرس‌ها همچنان با هر افزایش قیمت دارایی خود را می‌فروشند. با وجود روی مثبت بازار، دوج کوین همچنان با خرس‌‌هایی دست و پنجه نرم می‌کند که سعی دارند آن را به زیر میانگین حرکتی خود غرق کنند. در صورتی که موفق شوند، سقوط دوج کوین به قیمت ۰٫۰۶ دلار بعید نیست. با این حال در صورتی که گاوهای بازار دست به‌کار شوند و در کف قیمت خرید خود را انجام دهند، این رمزارز می‌تواند برای دستیابی به قیمت ۰٫۱۰ دلار تلاش کند.

وضعیت ماتیک

پالیگان در چند روز اخیر بین میانگین حرکت نمایی ۲۰ روزه در قیمت ۰٫۸۸ دلار و مقاومت ۰٫۹۶ دلار گیر است. این یعنی تعادل و تنش سفت و سختی بین خریداران و فروشندگان وجود دارد. در صورتی که گاوهای بازار بتوانند در این نبرد از خرس‌ها پیروز شوند، می‌توان انتظار داشت که ماتیک بتواند در نهایت به بالای سطح مقاومت ۱٫۰۲ دلار برسد. سپس این رمزارز می‌تواند برای قیمت ۱٫۲۶ دلار و سپس ۱٫۵۰ دلار هدف‌گذاری کند.

منبع: Cointelegraph

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست