حوزه رمز ارزها به ویژه رمزارزها با منشاء خارجی هرچه سریعتر باید تعیین تکلیف شوند تا سرمایه گذاری‌ها در فضای مطمئنی انجام شوند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با برات نیوز، با اشاره به تعیین تکلیف هرچه سریعتر حوزه رمز ارزها در مجلس گفت: حوزه رمز ارزها به ویژه رمزارزها با منشاء خارجی هرچه سریعتر باید تعیین تکلیف شوند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: در نشست این کمیسیون در مجلس مقرر شد تا حوزه رمز ارزها، خصوصا رمز ارزها با منشا خارجی هرچه سریعترتعیین تکلیف شوند تا سرمایه گذاری‌ها در فضای مطمئنی انجام شوند.

غلامرضا مرحباء در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس در نشست خود میزبان وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان بورس اوراق بهادار بود.

در این نشست مباحثی در خصوص وضعیت بازار سرمایه و مشکلات آن نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لزوم توجه همه ارکان دولت به بازار سرمایه

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:

دراین نشست کمیسیون اقتصادی مجلس، علیزاده نماینده ناظر در شورای عالی بورس گزارشی ارائه کرد که در آن  به مباحثی در زمینه ناترازی در بازار سرمایه و جلوگیری از قیمت گذاری‌های دستوری پرداخته بود.

وی ادامه داد: عدم اتخاذ تصمیم‌های عجولانه و یک شبه و نظارت‌های سیستمی در بازار سرمایه به نحوی که دخالت‌های سیستمی را به حداقل برساند از دیگر موضوعاتی بود که دراین گزارش آمده است.

بیشتر بخوانید: ریال پایه رمز ارز ملی خواهد شد

مرحبا خاطر نشان کرد: لزوم توجه همه ارکان دولت به بازار سرمایه ، شفاف سازی در بحث سازمان بورس و ایجاد کانون سهام داران حقیقی اشاره شده بود.

وی با تاکید بر اینکه وزیر امور اقتصادی و دارایی ابراز امیدواری کرد که شرایط کنونی به بهترین دوران همکاری بین مجلس و دولت تبدیل شود، گفت:

خاندوزی طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار را بستری مناسب دانست و پیشنهاد کرد کمیته ای مشترک تمامی زوایای طرح را بررسی کند تا حاوی تمام نقاط مشترک مدنظر دو طرف باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *