طرح رمز ارزها در حال بررسی در کمیسیون اقتصادی است و ما منتظر لایحه دولت نمی مانیم.

یک عضو کمیسیون اقتصادی با بیان مطلب فوق به برات نیوز گفت: طرح قانونمندسازی رمز ارزها در مجلس بررسی می شود و منتظر ارائه لایجه ساماندهی رمز ارزها توسط دولت نمی ماند.

مهدی طغیانی در ادامه افزود: بارها شاهد این اتفاق بودیم که دولت اعلام ارائه لایحه کرده است اما هیچوقت لایحه ارائه نداده است،سال گذشته هم همین اتفاق در مورد طرح بانکداری افتاد و دولت گفت می خواهم لایحه ارايه دهم اما هیچگاه لایحه ارائه نداد .

این عضو کمیسیون اقتصادی اظهار کرد: ما بررسی طرح را ادامه می دهیم تا لایحه دولت ارائه دهد و‌اگر هم لایحه ارائه ندهد که همان طرح را در صحن مورد بررسی قرار می دهیم .

سنگ اندازی سازمانها و وزارتخانه ها در طرح رمز ارزها

وی ادامه داد: در این طرح بحث استخراج و مبادله رمز ارزها مد نظر است،

در بحث استخراج، مسئله تامین برق و تعیین حد و حدود و تعیین مرز مشخص مطرح است چراکه در این بحث هم ما بعضا خریدار دستگاههای مستعمل خارجی شدیم یعنی این دستگاهها در کشورهای مختلف کار کردند و دوره شان را گذرانده اند و ما به دلیل داشتن برق ارزان آنها را خریداری می کنیم که از آنها استفاده کنیم.

طغیانی بیان کرد: در بحث حد و حدود فعالیت رمز ارزها فقط قانون مطرح نیست بلکه بخشی از آن نیز با سیاست گذاری دولت و تعرفه گذاری است، متاسفانه سیاست گذاری رمز ارزها در کشور ما واحد و روشن نیست بانک مرکزی وزارتخانه های اطلاعات و صمت هر کدام از یک طرف می کشند .

وی در مورد مخالفت دستگاههای امنیتی با طرح رمز ارزها در مجلس گفت: این دستگاهها موافق بخش های از طرح مجلس نیستند و معتقدند که دولت باید لایحه بیاورد.

این درحالی است که از مدت ها پیش مجلس سعی داشته تا در خصوص قانونمند شدن حوزه رمزارزها و تسهیل در فعالیت این حوزه اقدامات موثری انجام دهد.

درهمین حال، تدوین قانون مدون در حوزه رمزارزها در سال جاری توسط نمایندگان کمیسیون اقتصادی مورد پیگیری است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *