تعلل دولت در خصوص ارائه لایحه ساماندهی رمز ارزها به مجلس، عمده مشکلی است که سخنگوی کمیسیون اقتصادی از آن خبر می دهد.

غلامرضا مرحبا در گفت وگو با برات نیوز، در رابطه با احتمال ارائه لایحه ساماندهی رمز ارزها توسط دولت به مجلس گفت: اولویت ما در مورد رمز ارزها لایحه است اگر بدانیم که دولت لایحه خوبی را ارائه می دهد که جامع و کامل است ما به سمت تدوین طرح نمی رویم اما اگر ببینیم دولت در ارائه لایحه تعلل دارد و زمان را از دست می دهیم آن زمان مجلس برای اینکه این خلا را پر کند به سمت طرح ساماندهی رمز ارزها می رود .

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر ما ببینیم دولت به همین زودی ها لایحه ارائه می دهد ما به سمت تدوین طرح نمی رویم در واقع باید ببینیم تا چه اندازه در دولت اراده وجود دارد و سازوکار دولت برای این مسئله چیست و بعد از آن تصمیم گیری می کنیم.

وی ادامه داد: اگر تعلل وجود داشته باشد و بحث لایحه را نداشته باشیم که البته بعید می دانیم، آن موقع می توانیم از ابزار طرح استفاده کنیم.

علت مخالفت دستگاههای امنیتی با قانون رمرزارزها

وی در مورد برخی مخالفت برخی دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی با تدوین قانون رمز ارزها گفت: هیچ گروه و دستگاهی با قانون مخالف نیست بلکه برخی دستگاهها و نهادها نقطه نظراتی در مورد رمز ارزها دارند که در سیر تصویب قانون این طبیعی است و قطعا در مسیر تدوین طرح ‌‌یا لایحه تمامی ابهامات رفع خواهد شد و در بحث های کارشناسی به سوالات پاسخ خواهد داده شد و قانونی جامع و کامل تصویب می شود که نگرانی تمامی دستگاهها و نهادها را نیز رفع کند.

وی با بیان اینکه در موضوع رمز ارز با یک پدیده جدید مواجه هستیم گفت: رمز ارز مسئله ای است که اگر ما آن را نظامند نکنیم آسیب زا خواهد بود ممکن است برای امنیت ملی تبعاتی داشته باشد و در عین حال در حوزه اجتماعی و نیرو و انرژی تبعاتی داشته باشد و برای اینکه تبعات منفی را به حداقل ممکن برسانیم و این قضیه را نظامند و قانونمند کنیم به سمت طرح و لایحه می رویم.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *