کمیته ای برای شناسایی خلاهای موجود در مبحث رمز ارزها در کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شده است که در این کمیته به‌دنبال قانونمند کردن فعالیت رمز ارزها در کشور چه در قالب طرح و چه لایحه هستیم.

محسن علیزاده در گفت وگو با برات نیوز، با اشاره به تشکیل کمیته رمز ارز کمیسیون اقتصادی گفت: در راستای شان نظارتی مجلس کمیسیون اقتصادی گزارشی را در مورد بازار رمز ارزها تهیه کرد که این گزارش در صحن مجلس قرائت شد مواردی از این گزارش تبدیل به طرح شده است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کمیته ای برای شناسایی خلاهای موجود در مبحث رمز ارزها در کمیسیون به ریاست آقای توانگر و سایر اعضا کمیسیون تشکیل شده است که در این کمیته به‌دنبال قانونمند کردن فعالیت رمز ارزها در کشور چه در قالب طرح و چه لایحه هستیم.

وی ادامه داد: در صحبتی که با مسئولان بانک مرکزی داشتیم قرار بر این شد که آنچه را که تا امروز تهیه کرده ایم در اختیارشان قرار دهیم تا دولت هم به عنوان لایحه به مجلس ارائه دهد و ما در کمیته این لایحه را بررسی کنیم اگر لایحه رمز ارز بیاید مطمئنا اقبال بیشتری برای بررسی آن در صحن مجلس خواهد بود اما اگر دولت در تقدیم لایحه تعلل کند ما خودمان طرح را آماده و ارايه می دهیم .

وی خاطر نشان کرد: مرکز پژوهش های مجلس و انجمن بلاکچین و سایر نهادهای تصمیم گیر در این موضوع به عنوان بازوی مشورتی در این کمیته حضور دارند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *