1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز-طلا-سکه
  4. افزایش 3 برابری سقف فروش ارز به دارندگان کارت بازرگانی
ارز-طلا-سکهمنتخب سردبیر

افزایش 3 برابری سقف فروش ارز به دارندگان کارت بازرگانی

سقف فروش ارز

سقف فروش ارز به دارندگان کارت بازرگانی ۳ برابر شد.

به گزارش برات نیوز، بانک مرکزی اعلام کرد که سقف فروش ارز به صورت اسکناس در بازار توافقی، برای اشخاص دارای کارت بازرگانی از ۲۰۰۰ یورو به ۶۰۰۰ یورو افزایش یافت.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، به منظور تامین ارز (اسکناس) موردنیاز تولیدکنندگان و تجار برای تامین هزینه های مرتبط با امور تجاری، سقف فروش ارز به صورت اسکناس به اشخاص دارای کارت بازرگانی معتبر، از ۲۰۰۰ یورو به ۶۰۰۰ یورو افزایش یافت.

گفتنی است؛ شناسایی و تامین ارز موردنیاز سایر گروه‌ها در دستور کار مستمر بانک مرکزی است.

این در حالی است که بازار فروش ارز بسیار هرج و مرج و افسارگسیخته شده و قیمت دلار همچنان روی نوسان کانال 35 هزار تومان و قیمت یورو با افزایش قیمت نسبت به دیروز به ۳۷۶۴۲ تومان رسید.

همچنین در بازار آزاد توافقی به ۳۳,۸۰۰ تومان رسید، دلار در بازار هرات به قیمت ۳۵,۴۶۰ تومان رسیده و در بازار سلیمانیه ۳۵,۷۶۰ تومان قیمت گذاری شد.

بر اساس این گزارش دلار در سامانه نیما به قیمت ۲۷,۹۷۵ تومان رسیده و در سامانه سنا به قیمت ۲۷,۷۲۳ تومان رسید، همچنین قیمت یورو در بازار آزاد به ۳۷,۶۴۲ تومان رسید.

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سیگنال افزایشی بازارهای موازی

معامله‌گران بازار معتقدند که سیگنال دلار در بازارهای همسایه سیر تقاضا در بازار معاملات تهران را افزایش داده است. به باور آنها با وجود اخبار نامساعد سیاسی برای ایران، این روند قابل پیش‌بینی بود.

دامنه نوسانی قیمت دلار در ۱۰ روز گذشته روند با ثباتی داشت و با یک تا ۲ پله کاهش یا افزایش قیمت، کلید می‌خورد. مطلوب بازارساز نیز همین محدوده بود و تلاش بسیاری از جمله خبردرمانی و اقدامات انتظامی در بازار و دستگیری برخی دلالان ارز نیز در راستای این هدف انجام شد.

به نظر می‌رسد با وجود روند افزایشی دیروز، بازار از حالت احتیاطی خارج نشده است. برخی معامله‌گران منتظر اقدام بازارساز  و قدرت‌نمایی نهاد پولی کشور هستند که این بار چه ابزاری را برای فشردن فنر دلار رو می‌کند.

به باور برخی فعالان بازار ارز، افزایش قیمت دلار در بازارهای موازی می‌تواند زمینه‌ساز تقویت تقاضا برای خریداران دلار در بازار معاملات دلار در تهران شود. امروز دلار هرات با قیمت ۳۵ هزار و ۲۷۰ تومان معامله شد و روند افزایشی آن در معاملات فردایی پیش‌بینی شده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست