رییس کمیسیون اقتصادی با انتقاد از تأمین انرژی مورد نیاز برای استخراج رمزارزها از بررسی پدیده رمزارزها در دو حوزه داخلی و خارجی خبر داد.

به گزارش برات نیوز، محمدرضا پورابراهیمی، نماینده ای که در حوزه رمزارزها بسیار پیگیر و اثرگذار بوده معتقد است:  پدیده رمزارزها را باید در دو حوزه مورد بررسی قرار داد؛ رمزارزها با منشا داخلی و رمزارزها با منشا ارز خارجی.

وی در این باره می گوید: موضوعاتی مانند برق موردنیاز برای  استخراج رمزارزها ، صدور مجوزها، مزارعی که بدون مجوز در حال استخراج رمز ارز هستند و.. از جمله مسائلی است که در حوزه رمزارزهای داخلی مطرح می‌شود.

نماینده مردم کرمان می افزاید: مزارعی که با مجوز در حال استخراج رمز ارز هستند، تحت نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت مشغول به کارند و مزارعی که بدون مجوز در حال فعالیت هستند، نیز خلاف قانون عمل می‌کنند.

بیشتر بخوانید: کریپتو کارنسی ها، تکنولوژی غیرقابل مبارزه

تأمین انرژی مورد نیاز استخراج رمزارزها

وی تامین انرژی موردنیاز استخراج رمزارزها را یکی از انتقادات موجود در این حوزه می داند و می گوید: می‌توان برای تولید رمزارز از ظرفیت نیروگاهی و انرژی پاک استفاده کرد نه برق شبکه‌ای. زیرا بسیاری از این مزارع اعلام آمادگی دارند که پس از آغاز فعالیت‌های خود با مجوز وزارت صمت، انرژی موردنیاز را از محل انرژی‌های پاک تامین کرده و خود نیز در این امر سرمایه گذاری کنند.

پورابراهیمی می افزاید: تمامی مسائل مربوط به استخراج رمزارزها درباره رمزارزهای داخلی است در حالیکه اصلی‌ترین چالش در شرایط کنونی اقتصاد ایران، موضوع رمزارزهای خارجی و تبادل آنها است؛ رمزارزهایی که در سایر کشورها تولید می‌شود اما میلیون‌ها ایرانی درحال تبادل آن هستند حال آنکه این بخش از شفافیت اطلاعاتی نیز برخوردار نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ساماندهی تبادل رمزارزها اولویت است، افزود: قانونمند کردن استخراج رمزارزها نیز در مرحله بعدی قرار دارد. در حال حاضر حجم عظیمی از گردش مالی در نظام اقتصادی کشور به دلیل عدم ساماندهی رمزارزها از تیررس نظارت خارج شده و از ظرفیت مالیاتی آن‌ها استفاده نمی‌شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *