1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. مشترکان صرفه جو پاداش گرفتند
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

مشترکان صرفه جو پاداش گرفتند

مشترکان خانگی برق

پاداش صرفه جویی برای ۴۰ درصد مشترکان خانگی برق لحاظ شد.

به گزارش برات نیوز، سخنگوی وزارت نیرو گفت: تاکنون حدود ۲۵۰ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی لحاظ شده که ۴۰ درصد قبوض صادرشده برای مشترکان خانگی برق را شامل می‌شود.

این درحالی است که پیش از این مسوولان وزارت نیرو اعلام کرده بودند که مشترکان به ازای هر کیلو وات مصرف کمتر از الگو از ۵۰۰ تومان تخفیف بهره‌مند خواهند شد.

صرف 250 میلیارد تومان پاداش صرفه جویی در بخش مصرف برق خانگی

براساس تصمیم مسوولان وزارت نیرو، مشترکانی که الگوی مصرف برق را رعایت کنند بابت هر کیلووات‌ساعت به‌طور متوسط ۱۰۰ تومان پرداخت می کنند حال این مشترکان در صورت صرفه‌جویی به‌ازای هر کیلووات‌ساعت پنج برابر تشویق می‌شوند یعنی به‌ازای هر کیلووات‌ساعت ۵۰۰ تومان تشویقی می‌گیرند.

رجبی مشهدی خاطر نشان کرد: تا امروز حدود ۲۵۰ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی در بخش مصرف برق خانگی  برای ۱۱ میلیون و ۳۲۵ هزار و ۱۱۰ مشترک خانگی لحاظ شده و بالغ بر ۴۰ درصد قبوض صادره مشترکان خانگی را شامل می‌شود.

او گفت: همچنین کاهش مصرف برق ۸۰ درصد مشترکان خانگی در دوره گرم امسال را شاهد بودیم که ۱۰ درصد مشترکان خانگی تا ۱.۵ برابر، ۶ درصد بین  ۲ برابر  و ۴ درصد دیگر نیز بیش از ۲ برابر الگو مصرف برق داشته اند.

تغییر ساعت کارکنان اداری تا اوایل شهریور ماه برای صرفه جویی در مصرف برق

به گفته رجبی مشهدی، متوسط مصرف ماهانه ۸۰ درصد مشترکان خانگی در مناطق عادی ۲۷۵ کیلووات ساعت، ۱۰ درصد ۳۷۵ کیلووات ساعت، ۶ درصد ۵۲۰ کیلووات ساعت و ۴ درصد ۹۰۰ کیلووات ساعت است.

سخنگوی صنعت برق می گوید: براساس مصوبه هیات وزیران که در اواخر خرداد امسال تصویب شد،  ساعات شروع و خاتمه کار کلیه دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های عمومی غیردولتی از تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ تا تاریخ ۴ شهریور ۱۴۰۱ از ساعت ۷ تا ۱۳:۳۰ برای کاهش بار مصرف تعیین شد . همچنین  ادارات نیز علاوه بر حدود ۷۰۰ مگاوات کاهش مصرف، با مولدهای خود ۵۰۰ مگاوات برق را در پیک بار به مدار آوردند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست