براساس مصوبه جدید، قیمت بلیت پروازهای داخلی کاهش یافت.

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که پس از شیوع بیماری کرونا شرکت های هوایی دچار خسارات بسیاری شدند و پس از آن نیز با محدودیت در ظرفیت پرواز امکان فعالیت یافتند.

به طوری که با آغاز شیوع کرونا، ستاد ملی مقابله با این بیماری در ابتدای سال گذشته محدودیت پذیرش مسافر تا سقف ۶۰ درصد را از طریق سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ کرد.

درهمین حال، به دنبال اعمال این مصوبه، انجمن شرکت‌های هواپیمایی خواستار افزایش قیمت بلیت هواپیما به دلیل ممنوعیت پذیرش کامل مسافر در هر پرواز شد.

بنابراین گزارش، افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی اواخر بهار سال گذشته به تایید شورای عالی هواپیمایی رسید و شرکت های هوایی قیمت بلیت های خود را افزایش دادند.

اما حالا پس از گذشت حدود یکسال، چندی پیش وزارت بهداشت از حذف محدودیت مسافرگیری در پروازها از اول آذرماه خبر داد و اعلام کرد که این موضوع را به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کرده است، اما قیمت بلیت پروازهای داخلی هچنان بالا بود.

کاهش 2 تا 28 درصدی قیمت بلیت هواپیما در پروازهای داخلی

از اینرو مسوولان وزارت راه در جلسه ای وضعیت نرخ بلیت پروازهای داخلی هواپیما را بررسی کرده و کاهش قیمت بلیت هواپیما را در پروازهای داخلی به تصویب رساندند.

درهمین راستا، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد:

 نرخ بلیت هواپیما برای مسیرهای داخلی از 2 تا 28 درصد کاهش پیدا کرده است اما برای مسیرهایی مانند تهران – بم میزان کاهش نرخ بلیت هواپیما 33 درصد است.

مقصود اسعدی سامانی بیان کرد:

 دامنه قیمتی بلیت هواپیما برای مسیرهای مختلف امروز اعلام شد و از ابتدای آذرماه بلیت هواپیما با قیمت‌های جدید به فروش می‌رود.

فروش بلیت هواپیما با کاهش متوسط 13 درصدی

وی ضمن اشاره به اینکه با رایزنی‌های وزیر راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری قرار بر این شده تا به نفع مردم قیمت بلیت هواپیما کاهش پیدا کند، افزود:

 از فردا قیمت بلیت هواپیما با کاهش متوسط 13 درصدی به فروش می‌رود.

اسعدی سامانی درادامه افزود:

 کاهش نرخ بلیت هواپیما برای مسیرهای داخلی از 2 تا 28 درصد کاهش پیدا کرده است اما برای مسیرهایی مانند تهران – بم میزان کاهش نرخ بلیت هواپیما 33 درصد است.

اسعدی سامانی خاطر نشان کرد:

 البته همچنان قیمت بلیت هواپیما بر اساس قواعد آزادسازی نرخ‌ ها به فروش می‌رود و قیمت‌ها شناور است و قرار نیست به نرخ مصوب برگردیم.

کاهش قیمت بلیت هواپیما مشروط بر عدم افزایش قیمت دلار

 دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با تاکید بر شرط کاهش قیمت بلیت هواپیما اظهار کرد:

 مهمترین شرط ما برای کاهش قیمت عدم افزایش قیمت ارز است و این قیمت‌ها را بر اساس نرخ ارز بازار آزاد و دلار 28 هزار تومانی بسته شده است.

سامانی ادامه داد:

مقررشده است که برای جبران هزینه‌های ایرلاین‌ها با این کاهش قیمت بلیت، قیمت تمام شده پرواز را کاهش دهیم و تسهیلاتی در بخش‌های مختلف از جمله فرودگاه‌ها ارایه شود.  

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *