1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. انتشار اوراق قرضه بیت‌کوینی در السالوادور
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

انتشار اوراق قرضه بیت‌کوینی در السالوادور

اقتصاد السالوادور

وزیر اقتصاد السالوادور لایحه‌ای مبنی بر انتشار اوراق قرضه پروژه نیروگاهای برق زمین گرمایی با پشتوانه بیت‌کوینی را به مجلس قانون‌گذار این کشور ارائه کرد.

به گزارش برات نیوز، ماریا لوئیزا هایم برو، وزیر اقتصاد السالوادور لایحه‌ای در مورد اوراق بهادار دیجیتال به کنگره السالوادور ارائه کرده است که براساس آن دولت‌ برای راه‌اندازی نیروگاه‌های برق زمین گرمایی مورد نیاز استخراج ماینیگ بیت‌کوین می‌تواند اقدام به عرضه اوراق قرضه برای جمع‌آوری سرمایه مورد نیاز کند.

اوراق قرضه اسنادی برای جذب سرمایه هستند که می‌تواند از طریق دولت به فروش رسیده اما سرمایه حاصله توسط پیمانکاران یا دولت برای انجام پروژه هزینه شود. در این روش ارگان فروشنده موضف است اصل سرمایه و سود دوره‌ای را به سرمایه‌گذار پرداخت کند.

صحبت‌ها برای شکل‌گیری این لایحه به حدود یک‌سال پیش بازمی‌گردد و این ابتکار به دنبال جذب سرمایه و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند السالوادور است. در همان زمان مشخص شد که قرار است یک میلیارد دلار اواق قرضه در یک زنجیره جانبی فدرال بیت‌کوین به نام Liquid، منتشر شود. این حجم در نظر گرفته شده قرار است در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین و زیرساخت مورد نیاز تقسیم شود.

زنجیره جانبی یا سایدچین در حقیقت یک بلاک‌چین مستقل است که به موازات بلاک‌چین اصلی اجرا می‌شود. این زنجیره جانبی به توکن‌های بلاک‌چین اصلی اجازه می‌دهد تا به طور ایمن در زنجیره جانبی هم استفاده شوند. همچنین امکان اجرای الزامات عملکردی و مکانیسم‌های امنیتی متفاوتی را فراهم می‌کند.

در شبکه Liquid در نظر گرفته شده توسط السالوادور بیت‌کوین‌ها می‌توانند به صورت دوطرفه جریان پیدا کنند. در این روش بیت‌کوین روی زنجیره جانبی L-BTC نامیده می‌شود و این توکن به اعضای شبکه که کارگزار نامیده می‌شوند اجازه مدیریت می‌دهد.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد صرافی ارز دیجیتال Bitfinex در توییتر نوشت: قانون اوراق بهادار دیجیتال، السالوادور را قادر می‌سازد تا به مرکز مالی آمریکای مرکزی و جنوبی تبدیل شود.

قرار است به صرافی Bitfinex مجوز صدور اوراق قرضه السالوادور داده شود تا این صرافی بتواند داده‌ها را پردازش و فهرست کند. این اوراق قرار است بازدهی ۶.۵ درصدی داشته باشد و امکان شهروندی را هم برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست