فناوریمنتخب سردبیر

پستچی‌ها صاحب موتور برقی شدند

موتور برقی

رونمایی از جایگزینی 100 موتور برقی جایگزین موتورهای بنزینی پستچی‌ها انجام شد.

به گزارش برات نیوز، صد دستگاه موتور برقی از امروز جایگزین موتورهای بنزینی ناوگان پستی شدند.

گفته شده این موتورهای برقی کاملا تولید داخل‌اند. طرح جایگزینی موتورهای بنزینی ناوگان پستی با موتورهای برقی ایده‌ای بود که سه سال قبل به صورت پایلوت در منطقه ۱۵ تهران اجرا شد.

حالا بعد از گذشت سه سال، پستچی‌ها می‌توانند با تسهیلاتی که شهرداری و شبکه بانکی در اختیارشان می‌گذارد، موتورهای بنزینی خود را با موتور برقی تعویض کنند.

تقبل هفتاد درصد هزینه خرید موتورهای برقی توسط تسهیلات شهرداری

قرار بود سال ۱۳۹۹، استفاده از موتورهای برقی به جای بنزینی توسط موزعین شرکت ملی پست در سراسر تهران گسترش یابد اما امروز این طرح به مرحله رونمایی رسید و صد دستگاه موتور برقی در اختیار پست‌چی‌ها قرار داده شد. وزیر ارتباطات اعلام کرد که حدود هفتاد درصد هزینه خرید این موتورها توسط تسهیلات شهرداری تقبل می‌شود و مابقی از تسهیلات بانک‌ها و کمک وزارت ارتباطات تامین می‌شود. مسئولان وزارت ارتباطات این جایگزینی را گامی مهم در راستای کاهش آلودگی هوا توصیف کرده‌اند.

محمود لیایی، مدیرعامل شرکت ملی پست در مراسم رونمایی از موتورسیکلت‌های برقی در ناوگان ملی پست کشوری گفت: با تلاش ۹ ماهه همکارانم شاهد رونمایی از فاز اول استفاده از ناوگان متورسیکلت برقی در ناوگان شهر تهران هستیم. استفاده از موتورهای برقی با هماهنگی سازمان محیط زیست و شهرداریهای کلان‌شهرها در دیگر شهرها نیز توسعه می‌یابد.

لیایی ادامه داد: یکی از شاخص‌های توسعه را در کشورهای دنیا سرانه پستی میدانیم که این سرانه در کشور ما عدد مناسبی نیست. در چین این عدد ۱۸۰۰، در اروپا ۱۹۰۰ و در ایران ۲۰ است.

فعالیت هر نامه رسان برابر با جلوگیری از انجام 200 سفر شهری

طبق گفته او بخشی از فعالیت‌های پستی در اختیار شرکت پست است و امیدوارم این عدد را به کشورهای توسعه یافته نزدیک کنیم. تقریبا اکثر کشورهای دنیا مسیری را که ما طی می‌کنیم زودتر آغاز کرده‌اند و برنامه استفاده از موتورها و ماشین‌های غیرآلاینده در دستور کار قرار دادند.

او درباره نقش نامه‌رسانان در کاهش آلودگی هوا گفت: فعالیت هر نامه‌رسان از وقوع ۲۰۰ سفر شهری جلوگیری می‌کند.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به این که طی مراسم امروز صد موتور سیکلت برقی جایگزین موتورهای بنزینی قبلی می‌شود، افزود: با همکاری شهرداری تهران این عدد در آینده به هفتصد می‌رسد. نوسازی ناوگان ماشینی و استفاده از ماشین‌های برقی نیز در دست اقدام است و برای سال آینده بودجه خوبی به این امر اختصاص داده شده است. امیدواریم سال آینده در هفته هوای پاک بتوانیم مراسم رونمایی از ماشین‌های برقی را برگزار کنیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید