1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. رشد ۵۰ درصدی قیمت اتریوم در برابر بیت کوین تنها در یک ماه
ارز دیجیتال و رمز ارز

رشد ۵۰ درصدی قیمت اتریوم در برابر بیت کوین تنها در یک ماه

رشد قیمت اتریوم

رشد قیمت اتریوم در برابر بیت کوین باعث ایجاد یک الگوی تکنیکال خرسی شد و انتظار می‌رود به زودی شاهد یک تصحیح قیمت باشیم.

به گزارش برات نیوز، رمزارز اتر (توکن رسمی شبکه اتریوم) با نزدیک شدن به آپگرید بزرگ The Merge نرخ رشد قیمت بیشتری نسبت به بیت کوین داشته است. در هفته گذشته، زوج اتریوم/بیت‌کوین رشد ۰٫۰۷۵ را در آمار میان‌روزی ثبت کردند که منجر به افزایش ۱٫۵ درصدی شد. این در حالی است که این نرخ تا ماه گذشته ۰٫۰۴۹ بود. به این معنی که این زوج تقریبا رشد ۵۰ درصدی به نسبت یکدیگر داشته‌اند و اتریوم توانست به خوبی در برابر بیت کوین رشد کند.

همانطور که گفته شد، دلیل اصلی این افزایش و تصحیح به دلیل نزدیک شدن به آپگرید The Merge اتریوم است که این شبکه را از الگوریتم استخراج کار (PoW) به الگوریتم سهام‌گذاری اثبات سهام (PoS) تبدیل خواهد کرد.

اما از نظر تحلیل تکنیکال، با توجه به شاخص دو خط روند صعودی همگرا (Rising Wedge) اتریوم ممکن است با یک ضرر موقت همراه شود. در این الگو، دو خط به سمت بالا حرکت می‌کنند اما در نهایت یکدیگر را قطع می‌کنند و به سمت پایین حرکت خواهد کرد.

الگوی دو خط صعودی همگرا
الگوی دو خط صعودی همگرا در اتریوم

همچنین یک روند نزولی در حجم و شاخص قدرت نسبی در برابر رشد زوج اتریوم/بیت‌کوین، می‌تواند باعث افزایش ریسک شکل‌گیری یک انحراف نزولی شود که نتیجه آن کاهش ۱۱ درصدی است.

با این حال تحلیل‌های تکنیکال وضعیت بهتر اتریوم در برابر دلار آمریکا را نشان می‌دهند. شکل گیری یک الگوی دو دره (Double Bottom) و منتهی شدن آن در بالای سطح مقاومت، از دستیابی اتریوم به قیمت ۱٫۹۴۰ دلار یا رشد ۱۰ درصدی قیمت در آینده نزدیک خبر می‌دهد.

روز گذشته نیز در گزارشی دیگر شاهد افزایش آمار سرمایه‌گذاری سازمانی روی ارز دیجیتال اتریوم بودیم.

منبع: Cointelegraph

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست