1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. شوخی ایلان ماسک و افزایش 3 هزار درصدی توکن تقلبی
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

شوخی ایلان ماسک و افزایش 3 هزار درصدی توکن تقلبی

توکن تقلبی منچستریونایتد را ۳ هزار درصد افزایش داد

پس از توییت ایلان ماسک در خصوص خرید باشگاه فوتبال منچستریونایتد، توکن تقلبی این تیم با افزایش قیمت ۳ هزار درصدی همراه شد.

به گزارش برات نیوز، نه فقط این توکن تقلبی، بلکه دیگر دارایی‌های مرتبط با باشگاه منچستریونایتد از جمله توکن هواداری و قیمت ارزش سهام اسپانسر این تیم فوتبال هم افزایش قیمت داشتند. این رویداد جالب از جایی شروع شد که سه روز پیش ثروتمندترین مرد دنیا در قالب یک توییت اعلام کرد که در حال خرید باشگاه منچستریونایتد است.

البته گفتنی است که این توکن که افزایش قیمت ۳ هزار درصدی را تجربه کرد، توکن کریپتویی رسمی باشگاه منچستریونایتد نیست. این توکن در آگوست سال ۲۰۲۱ توسط تیمی از برنامه‌نویسان که خود را طرفدار پر و پاقرص منچستریونایتد اعلام کرده بودند، ساخته شد. این افراد به دروغ اعلام کردند که سرمایه‌گذارانی که این توکن را خریداری کنند، قادر خواهند بود در تصمیمات مدیریتی این تیم شریک شوند.

برنامه‌نویسان با یک ایردراپ ۱۰ میلیاردی از این توکن در نوامبر ۲۰۲۱ و یک سری وعده‌های کلاهبرداری، قیمت توکن MUFC را به یک دلار رساندند. هر چند که پس از آن این، توکن کاهش قیمت ۱۰۰ درصدی داشت. تا اینکه توییت ایلان ماسک در خصوص خرید این باشگاه، دوباره به این توکن تقلبی جان تازه‌ای بخشید. البته که ایلان ماسک در همان روز اعلام کرد که این توییت یک شوخی بیشتر نبود.

اما به هر حال این توییت باعث شد تا تمامی دارایی‌های مرتبط با باشگاه منچستر یونایتد افزایش چشمگیری پیدا کنند. سهام باشگاه منچستر افزایش ۱٫۹۷ درصدی را تجربه کرد. همچنین ارز دیجیتال Tezos که به تازگی شریک و اسپانسر باشگاه شده بود، به ارزش بازار ۱۳۸٫۸۵ میلیون دلاری رسید.

جالب است بدانید که توکن هواداری رسمی باشگاه منچسترسیتی که هیچ ربطی به تیم فوتبال منچستریونایتد ندارد هم با افزایش ۱۴ درصدی به قیمت ۷ دلار رسید.

منبع: Cointelegraph

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست