اقتصاد جهان

افزایش دانلود غیرقانونی فیلم و سریال در دوران قرنطینه ویروس کرونا

با تعطیلی سینماها و البته کاهش درآمد افراد برای استفاده از سرویس‌های استریم فیلم و سریال مانند نتفلیکس، بسیاری از مردم دنیا به دانلود غیرقانونی فیلم و سریال روی آورده‌اند.

فیلم‌ها و سریال‌ها، از جمله محبوب‌ترین سرگرمی‌های دنیا هستند، اما زمانی‌که مردم نتوانند به‌صورت قانونی از آن‌ها استفاده کنند؛ به‌‌ ناچار سراغ سایت‌های غیرقانونی دانلود می‌روند.

در انگلستان، بازدید از سایت‌های دانلود غیرقانونی یا به اصطلاح پایرسی (Film Piracy)، مخصوصا تورنت‌ها، در دوران قرنطینه ویروس کرونا ۴۳ درصد افزایش داشته است. این آمار در کشورهای دیگر دنیا هم بی‌سابقه بوده است. برای مثال، ایتالیا در این زمینه با ۶۳ درصد افزایش، رتبه اول استفاده از سایت‌های غیرقانونی فیلم و سریال را در اختیار دارد.

البته دانلود‌های غیرقانونی، تنها به فیلم‌ و سریال‌ها محدود نمی‌شوند؛ نرم‌افزارها و بازی‌های پلتفرم کامپیوتر از دیگر محتوای دانلودشده از طریق این سایت‌ها به‌شمار می‌روند. با اینکه میزان دانلود این‌گونه محتوا افزایش پیدا کرده، استفاده‌ غیرقانونی مرتبط با برنامه‌های تلویزیونی به‌دلیل کاهش ورزش‌های زنده هم کاهش پیدا کرده است.

برای مثال، در انگلستان استفاده غیرقانونی از محتوای تلویزیونی ۵ درصد کاهش داشته است که ۵۰ درصد آن مرتبط با استریم ورزش‌‌های زنده است.

البته در کنار استفاده از سایت‌های دانلود فیلم و سریال به صورت غیرقانونی، پلتفرم‌های استریم پولی هم آمار رشد قابل توجه‌ای داشته‌اند. در عین حال که شاهد افزایش دانلودهای غیرقانونی فیلم هستیم، تعداد مشترکین پلتفرم نتفلیکس هم افزایش پیدا کرده است.

این اتفاقات نشان می‌دهد که مردم در طول قرنطینه، به دنبال محتوای سرگرم کننده مخصوصا فیلم و سریال هستند اما از طرفی دیگر، بیکار شدن بسیاری از آن‌ها و توقف درآمد، این افراد را مجبور کرده تا به ناچار به سمت سایت‌هایی نظیر تورنت‌ها مراجعه کنند. ادامه این اتفاق می‌تواند در حال حاضر ضربه بزرگی به ناشرین فیلم‌ها و سریال‌ها بزند و حتی باعث شود آن‌ها فعلا از انتشار محتوای جدید خود به صورت دیجیتال خودداری کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید