دو فعال حوزه فینتک در اعتراض به سیاستهای بانک مرکزی بازداشت و چندی بعد با دادن تعهد شدند.

به گزارش برات نیوز، مصطفی و علی امیری بنیان‌گذاران زرین‌پال و از فعالان حوزه فینتک امروز ۴ مهرماه مقابل بانک مرکزی بازداشت و بعد از مدتی با دادن تعهد شدند.

طبق گفته مصطفی امیری دلیل احضار و بازداشت چند ساعته آنان تشویش علیه اذهان عمومی عنوان شده است.

این دو فعال حوزه فین‌تک روز گذشته با تعدادی از فعالان استارت‌آپ‌های مالی نسبت به سیاست‌‌های اتخاذ شده از سوی بانک مرکزی طی ماه‌های گذشته در مقابل بانک مرکزی اعتراض کردند، اما تا ‌اکنون دلیل دستگیری آنان از سوی پلیس فتا مشخص نشده است.

پلیس فتا پیش از این طی تماسی از آنها خواسته بود برای پاره‌ای از توضیحات به آنجا مراجعه کنند اما ظاهرا اخبار اولیه حکایت از آن دارد که پس از مراجعه این دو برادر کارآفرین دستگیر شده‌اند.

بر اساس این گزارش روز گذشته علی امیری در گفتگویی با برات نیوز از برگزاری جلسه ای با معاون فناروی های نوین بانک مرکزی خبر داده بود.

وی گفته بود: امروز (شنبه) با حضور و تجمع مقابل بانک مرکزی خواستار برگزاری جلسه با آقای محرمیان بودیم که دوستان از قبل با هماهنگی حراست، مانع ایجاد این جلسه شدند؛ حال قرار است فردا با معاون فناوری یعنی آقای محرمیان جلسه ای داشته باشیم که امیدواریم این جلسه تشکیل شود.

گفتنی است زرین‌پال که شاید سرشناس‌ترین استارت‌آپ نسل اول مالی ایران باشد جزو کسانی بود که از بانک مرکزی به دیوان عدالت اداری به دلیل دستورالعمل الزام پذیرندگان پرداخت‌یارها به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی شکایت کرده بودند و چندین نوبت احضار به دادگاه و فیلتر شدن نیز برای موسسان آنها پیش آمده بود.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *