مغازه‌داران پکن روز چهارشنبه اقدام به ذخیره مواد غذایی اصلی از قبیل کلم، برنج و آرد را برای زمستان کردند.

به گزارش برات نیوز، این اقدام پس از اینکه دولت از مردم خواست که در مواقع اضطراری کالاهای اساسی را ذخیره کنند، صورت گرفت.

اگرچه اطمینان حاصل شد که پس از چند خرید وحشت‌زده، منابع کافی وجود دارد.

وضعیت چین در هفته‌های اخیر

وزارت بازرگانی چین روز دوشنبه یک اطلاعیه فصلی منتشر و در آن مقامات را تشویق کرد تا پیش از زمستان، به دنبال افزایش اخیر قیمت سبزیجات و شیوع فزاینده بیماری کرونا، کار مفیدی برای تضمین عرضه مواد غذایی و ثبات قیمت‌ها انجام دهند.

اما توصیه این وزارت‌خانه به خانوارها برای تهیه مایحتاج روزانه در مواقع اضطراری باعث سردرگمی قابل توجهی شد و عجله بعضی از سوپرمارکت‌ها را برای خرید منابع اضافی روغن پخت و پز و برنج ایجاد کرد.

دستورالعمل‌های چین همچنین قیمت‌های آتی روغن خوراکی داخلی و همچنین روغن پالم مالزی را افزایش داد.

یک زن در حال بار کردن برنج بر روی دوچرخه در خارج از یک سوپرمارکت در مرکز پکن گفت: «این یک زمستان سرد خواهد بود. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که به اندازه کافی غذا داریم.»

صف طولانی در غرفه کلم سوپر مارکت تشکیل شد، چرا که مردم سبزی‌جاتی را خریداری کردند که به طور سنتی در خانه ذخیره می‌شود و در ماه‌های زمستان مصرف می‌شود.

اما بسیاری از ساکنان گفتند که نیازی به خرید بیشتر از حد معمول و ذخیره مواد غذایی غذا نیست.

یک بازنشسته پکن به نام شی که از یکی دیگر از سوپرمارکت‌های پکن خارج می‌شود، گفت: «نیازی نیست. کجا می‌توانم سبزیجات را در خانه ذخیره کنم؟ من به اندازه کافی برای نیازهای روزانه غذا تهیه می‌کنم.»

بعضی دیگر گفتند که انتظار کمبود ندارند، به ویژه در پایتخت.

وضعیت چین در هفته‌های اخیر
وضعیت چین در هفته‌های اخیر

تحلیل‌ها در مورد ذخیره مواد غذایی با کاهش دما و شیوع کرونا در چین

ما ونفنگ، تحلیل‌گر در A.G. Holdings Agricultural Consulting گفت که توصیه دولت به ساکنان برای خرید مواد غذایی ضروری قبل از زمستان هر سال ارائه می‌شود.

او گفت: «این امر ضروری است، چرا که اغلب در زمستان بارش برف سنگینی وجود دارد. همچینی به نظر می‌رسد در مورد شرایط آب و هوایی امسال ابهاماتی وجود داشته باشد. بنابراین فکر می‌کنم این یک موضوع کاملاً عادی است.»

مرکز ملی هواشناسی چین کاهش دما را در آخر هفته در شمال غربی، جنوب غربی و بیشتر مناطق مرکزی و شرقی پیش‌بینی کرده است.

رسانه‌های دولتی به دنبال این هستند که به مردم اطمینان دهند کالاهای اساسی به وفور وجود دارد.

تلویزیون دولتی CCTV چین روز سه‌شنبه توصیه‌های این وزارت‌خانه را «تفسیر بیش از حد» دانست.

به نقل از ژو شیائولیانگ، مدیر بخش ارتقای مصرف این وزارت‌خانه، در حال حاضر، تامین مایحتاج روزانه در مکان‌های مختلف کافی است و عرضه باید به طور کامل تضمین شود.

وضعیت خرید مردم در زمان شیوع دوباره بیماری کرونا
وضعیت خرید مردم در زمان شیوع دوباره بیماری کرونا

وضعیت خرید مردم در زمان شیوع دوباره بیماری کرونا

بعضی از شهرها از جمله تیانجین در شمال و ووهان در جنوب سبزیجات زمستانی را از انبارها برای فروش با قیمت‌های پایین‌تر در سوپرمارکت‌ها آزاد کرده‌اند.

اما به نظر می‌رسد که بعضی از خریدهای وحشتناک در روز چهارشنبه که با شکایت چندین نفر به صورت آنلاین از قفسه‌های خالی سوپرمارکت‌ها که عمدتا به دلیل شیوع کرونا نسبت داده می‌شود، ادامه داشته باشد.

چین روز چهارشنبه بیشترین تعداد موارد جدید کرونا را به صورت محلی در تقریباً 3 ماه گذشته گزارش کرد که شامل 9 مورد عفونت جدید در پکن است که بزرگ‌ترین افزایش 1 روزه در پایتخت در سال جاری است.

به گفته یکی از ساکنان شهر جنوبی نانجینگ در میکروبلاگ چینی Weibo: «حتی برنج فله هم از قفسه‌ها حذف شده است.»

ما در هولدینگ همچنین گفت: «در مورد وقوع شیوع بیماری کرونا تردید وجود دارد. هنگامی که شیوع بیماری رخ می دهد، معیشت مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که مردم برای جلوگیری از تاثیر این بیماری، دست به ذخیره مواد غذایی زمستانی می‌زنند.»

مقامات چینی معمولاً با قرنطینه کردن کل جوامعی که بیماری در آن رخ می‌دهند به موارد شیوع بیماری کرونا پاسخ می‌دهند و رفت و آمد به داخل و خارج از مناطق آسیب‌دیده را محدود می‌کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *