1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. سرمایه‌گذاری ۱٫۵ میلیارد دلاری گوگل روی شرکت‌های بلاکچین
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

سرمایه‌گذاری ۱٫۵ میلیارد دلاری گوگل روی شرکت‌های بلاکچین

سرمایه‌گذاری ۱٫۵ میلیون دلاری گوگل روی شرکت‌های بلاکچین

گوگل و چندین شرکت بزرگ دیگر، از سپتامبر سال گذشته تا امروز سرمایه‌گذاری بزرگی روی شرکت‌های حوزه بلاکچین انجام داده‌اند.

به گزارش برات نیوز، گوگل به یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران صنعت بلاکچین تبدیل شد. این شرکت از سپتامبر سال ۲۰۲۱ تا اینجای سال ۲۰۲۲ حدود ۱٫۵ میلیارد دلار روی شرکت‌های بلاکچین سرمایه‌گذاری کرده است.

این آمار که توسط شرکت Blockdata انجام شد، گوگل را برترین شرکت سرمایه‌گذار حوزه بلاکچین در بین ۴۰ شرکت عمومی در این زمینه تبدیل کرد. گوگل این ۱٫۵ میلیارد دلار را در چهار بخش و شرکت مختلف تزریق کرده است. شرکت دارایی‌های دیجیتال Fireblocks، شرکت گیمینگ Web3 Dapper Labs، ابزار شالوده بیت کوین Voltage و شرکت  سرمایه‌گذاری Digital Currency Group این چهار شرکت مهم برای گوگل محسوب می‌شوند.

گفتنی است که این یک آمار شگفت‌انگیز از گوگل نسبت به سال گذشته است. این شرکت در سال گذشته ۶۰۱٫۴ میلیون دلار را در بین ۱۷ شرکت بلاکچین تزریق کرده بود.

گوگل در بین ۴۰ شرکتی است که روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این شرکت‌ها روی هم ۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این آمار در سال گذشته تنها ۱٫۹ میلیارد دلار و در سال ۲۰۲۰ این آمار ۵۰۶ میلیارد دلار بود. این اتفاق نشان از علاقه بیشتر سرمایه‌گذاران بزرگ در صنعت بلاکچین است.

از جمله برترین شرکت‌های سرمایه‌گذار حوزه بلاکچین می‌توان به گوگل، بلک راک، مورگان استنلی، سامسونگ، پی‌پال و مایکروسافت اشاره کرد.

شرکت BlackRock در مدت مشابه ۱٫۱۷ میلیارد دلار و شرکت Morgan Stanley نزدیک به ۱٫۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرد. همچنین شرکت سامسونگ ۹۷۹٫۲ میلیون دلار در حوزه بلاکچین سرمایه‌گذاری کرد. البته دو شرکت اول همانند گوگل روی تعداد کمی از شرکت‌ها سرمایه گذاری کردند. این در حالی است که سامسونگ این ۹۷۹ میلیون دلار را بین ۱۳ شرکت مختلف تزریق کرده است. علاوه بر بلاکچین، این شرکت‌ها روی NFT نیز سرمایه‌گذاری ویژه‌ای کرده‌اند.

منبع: Cointelegraph

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست