وزیر ارتباطات بر موضوع تحقق حداقل ترافیک ترانزیت شده به میزان شش ترابیت بر ثانیه در راستای تبدیل شدن کشور به هاب منطقه ای ترافیک اینترنت تاکید کرد.

به گزارش برات نیوز، درحالی که وزیر ارتباطات دولت سیزدهم حکم اعضای جدید هیات مدیره شرکت زیرساخت را صادر کرد، انتظارات خود را در حوزه اختیارات این اعضای جدید درخواست کرد.

درخواست وزیر برای تحقق حداقل ترافیک کشور

براساس این گزارش، اجرای پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات در حوزه زیرساخت در زمانبندی مشخص شده» و «دو برابر کردن ظرفیت شبکه انتقال داخل با اولویت استفاده از تجهیزات بومی» از جمله انتظارات وزیر ارتباطات از اعضای جدید هیات مدیره شرکت زیرساخت است .

همچنین «افزایش ظرفیت شبکه ترانزیت کشور و تحقق حداقل ترافیک ترانزیت شده به میزان شش ترابیت بر ثانیه در راستای تبدیل شدن کشور به هاب منطقه‌ای ترافیک اینترنت از دیگر درخواست های وزیر ارتباطات از اعضا جدید هیات مدیره زیرساخت است.

انتصاب اعضای جدید هیات مدیره شرکت زیرساخت از سوی وزیر ارتباطات

 عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکم انتصاب امیر محمدزاده لاجوردی و محمد جعفرپور به عنوان عضو موظف و سید محمد رضوی‌زاده به عنوان عضو غیر موظف هیئت‌مدیره زیرساخت، علاوه بر وظایفی که در چارچوب اساسنامه دارند، اهم انتظارات خود را نیز از این اعضا اعلام کرد.

درادامه این گزارش آمده است که با توجه به اهمیت توسعه فناوری های ارتباطاتی در کشور، وزارت ارتباطات مکلف شده تا دراین راه گام بردارد.

ضرورت حفظ پایداری و کیفیت ارتباطات در مواقع بحرانی

زارع‌پور، «شفاف سازی فرایندهای مالی، تجاری و اداری شرکت و راه اندازی کامل سامانه OSS/BSS» و «توجه به موضوع پدافند غیر عامل و حفظ پایداری و کیفیت ارتباطات در مواقع بحرانی و افزایش پایداری و تاب آوری شبکه مادر ارتباطی درمقابل تهدیدات» را به عنوان دیگر انتظارات خود از اعضای هیات مدیره جدید شرکت زیرساخت درخواست کرد.

بنابراین گزارش، همچنین «توجه به آموزش های تخصصی برای کارکنان و ارتقای تعهد و انگیزه کاری آنان» از دیگر انتظارات وزیر ارتباطات از اعضای جدید هیات مدیره زیرساخت است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *