1. خانه
  2. اقتصاد جهان
  3. هجوم نسل هزاره به معامله و خرید سهام در بحران کرونا
اقتصاد جهان

هجوم نسل هزاره به معامله و خرید سهام در بحران کرونا

با وجود تعطیلی و دورکاری کسب و کارها و به جهت آن بیکارشدن بسیاری از مردم، معامله و خرید سهام در بحران کرونا به یکی از گزینه‌های اصلی کسب درآمد برای مردم تبدیل شده‌ است.

در حالی که تعطیلات و دورکاری کسب و کارها ناشی از ویروس کرونا همچنان پابرجا است و شالوده اقتصاد جهان، ثبات درستی ندارد؛ شرایط بازار سهام دچار لغزش‌های فراوانی شده است. اما با این حال، برخی از جوانان نسل هزاره آن را به‌عنوان یک موقعیت برای شروع سرمایه‌گذاری می‌دانند.

از آن جایی که سرمایه‌گذاران در چنین شرایطی به دنبال سهام کالاهای مختلفی هستند، پلتفرم‌های معاملات سهام آنلاین در ماه‌‌‌های اخیر از نظر تقاضا، موج افزایشی قابل‌‌توجهی به خود دیده‌اند.

برای مثال، اپلیکیشن سرمایه‌گذاری Robinhood در سه۳ ماه اول سال ۲۰۲۰ توانست رکورد سپرده‌های خود را بشکند و به رشد ۳۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته برسد. پلتفرم‌های معامله‌ای نظیر eToro با ۲۲۰ درصد و Raging Bull با ۱۵۸ درصد در مدت مشابه، توانسته‌اند رکوردهای خود را جابه‌جا کنند.

حتی با سختی‌های مرتبط با ویروس کرونا و پیامدهای آن در ماه مارس، پلتفرم‌های دیگری نظیر Wealthsimple Trade شاهد افزایش ۵۴ درصدی کاربران خود و افزایش ۴۳ درصدی تبادلات بوده‌اند. در ماه آپریل، این سایت معامله نرخ ۷۰۰۰ کاربر جدید را تجربه کرده است.

اما نکته جالب توجه این است که بسیاری از این کاربران جدید، جوانانی هستند که بسیاری از آن‌ها برای اولین بار است که قصد سرمایه‌گذاری دارند. بیش از ۵۵ درصد از کاربران Wealthsimple دارای سن ۳۴ سال یا کمتر هستند. طبق نظر کارشناسان، بسیاری از جوانان نسل هزاره، به دنبال موقعیت‌هایی برای کسب درآمد بیشتر رفته‌اند یا حداقل بتوانند ضررهای خود را جبران کنند. حالا که تعدا زیادی از مردم خانه‌نشین شده‌اند و متاسفانه بسیاری از آن‌ها هم شغل خود را از دست داده‌اند، به دنبال موقعیت‌هایی نظیر معاملات سهام یا خرید و فروش‌های آنلاین رفته‌اند.

ظهور پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری آنلاین باعث شده تا مردم راحت‌تر به سراغ معامله و خرید سهام در بحران کرونا بروند. البته که این کار می‌تواند یک کسب و کار پرخطر باشد و از آن جایی که بسیاری از جوانان تازه‌وارد به این بازار کم‌‌تجربه هستند، شاید حتی بیش از پیش ضرر کنند. بنابراین مهم است این افراد ابتدا با کسب تجربه بیشتر، مطالعات فراوان و دقت در انتخاب خود، بتوانند از هرگونه ضرر جلوگیری کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست