1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. لبنیات ایران به ژاپن صادر میشود
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

لبنیات ایران به ژاپن صادر میشود

لبنیات ایران

لبنیات ایران قرار است به ژاپن صادر شود.

به گزارش برات نیوز، ایران در فهرست صادر کنندگان محصولات لبنی به ژاپن قرار گرفت. در نامه مربوطه آمده است:

احتراماً به پیوست تصویر نامه شماره مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ مدیرکل محترم دفتر امور بین الملل و سازمان‌های تخصصی منضم به ضمانم در خصوص درج نام کشور ایران در لیست کشورهای مجاز به واردات محصولات لبنی به کشور ژاپن توسط مراجع ذیصلاح آن کشور ارسال می‌گردد.

بنابراین با توجه به اهمیت موضوع مقتضی است ضمن اطلاع رسانی به فعالان آن حوزه برنامه ریزی و اقدام لازم برای صادرات محصولات تولیدی – لبنی به کشور مذکور معمول گردد.

گفتنی است لبنیات ایران طی سالهای اخیر به کشورهای مختلف با رشد صادرات همراه بوده است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی آمار گمرک حاکی از این مهم است که میزان صادرات محصولات لبنی بر پایه شیر در یک سال اخیر رشد کرده است؛ در واقع کاهش مصرف‌ لبنیات در بازار داخلی، توسعه صادرات را به همراه آورده است.

به گفته کارشناسان میزان مصرف لبنیات در افق 1404 حدود 120 کیلوگرم ترسیم شده است اما جمع جبری سرانه مصرف در سال جاری عدد 70 کیلو را نشان می‌دهد.

حمایت‌ها در ایران بیشتر متوجه تولیدکنندگان و دامداران است تا در نهایت به تولید در کشور ضربه وارد نشود از این‌رو دولت عوارض صادراتی برای محصولات لبنی را حذف کرد تا شیری که در دست دامداران مانده از کشور خارج شود این در حالیست که با کاهش مصرف هیچ نهادی از مصرف‌کنندگان حمایت نکرد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست