اقتصاد

شاید برای بازیابی سهام اروپا در سال ۲۰۲۰ خیلی دیر شده باشد

سهام اروپا

پس از این‌که جهان با بحران ویروس کرونا و قرنطینه ناشی از آن روبه‌رو شد، سهام اروپا هم با بحران مواجه شد و عقب‌نشینی کرد. حال شاید در سال ۲۰۲۰ برای بازیابی این سهام، کمی دیر شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، در ادامه مطلب از برات نیوز با ما همراه باشید.

استراتژیست‌ها و سهام اروپا

بر اساس میانگین پاسخ‌ها در یک نظرسنجی که توسط Bloomberg News انجام شد، استراتژیست‌ها انتظار دارند که شاخص یورو استوکس ۵۰ از سطح نهایی روز دوشنبه تا پایان سال، ۳/۸% دیگر افزایش یابد. آن‌ها همچنان این معیار را با ۱۹ درصد کاهش در سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی می‌کنند. طبق پیش‌بینی این استراتژیست‌ها، شاخص گسترده‌تر یورو استوکس ۶۰۰ تا پایان سال ۲۰۲۰ در سطح ۳۶۱ یعنی حدود ۵/۶% بالاتر بسته خواهد شد.

استراتژیست‌ها و سهام اروپا

در حالی که در ماه آوریل پس از فشارهای گسترده مربوط به شیوع ویروس کرونا و قرنطینه ناشی از آن، سهام اروپا به‌طور جدی عقب‌نشینی کرد، سودها در ماه مه کاهش یافتند. خوش‌بینی نسبت به اقدامات محرک و کاهش محدودیت‌ها باعث گزارش‌های ناخوشایند اقتصادی و نگرانی‌هایی درباره موج دوم شیوع بیماری شده است. بحث‌های بین ایالات متحده و چین باعث بدتر شدن اوضاع و ترس از جنگ تجاری شده است.

میزان عدم اطمینان مربوط به این همه‌گیری منجر به پیش‌بینی‌های گسترده‌ای توسط استراتژیست‌ها برای سهام اروپا و مسائل دیگر مربوط به دنیای ارزهای دیجیتال می‌شود. Deutsche Bank AG یکی ازخوش‌بین‌ترین پیش‌بینی‌کننده‌ها است و امسال خواستار بسته‌شدن شاخص اتوکس ۶۰۰ در ۴۴۰ یا حدود ۲۹٪ بالاتر از سطح فعلی است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید