1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. پیشنهاد کاهش ۲۰ درصدی مالیات درآمد از رمزارز در ژاپن
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

پیشنهاد کاهش ۲۰ درصدی مالیات درآمد از رمزارز در ژاپن

مالیات درآمد از رمزارز ژاپن

ژاپن در جدیدترین اقدام خود در جهت حمایت از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، ۲۰ درصد از مالیات دریافتی از درآمد رمزارز شهروندان خود را کاهش می‌دهد.

به گزارش برات نیوز، اتحادیه صنفی دارایی‌های کریپتویی ژاپن و اتحادیه صرافی دارایی‌های دیجیتال ژاپن که نفوذ بالایی در قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال در این کشور دارند، با ارائه یک پیشنهاد جدید، درخواست کاهش ۲۰ درصدی از درآمد ارز دیجیتال ژاپن را مطرح کرد.

از نظر این دو گروه، مالیاتی که برای سال مالی ۲۰۲۳ کاربران ارزهای دیجیتال در نظر گرفته شد، باعث خواهد شد تا بسیاری از سرمایه‌گذاران در پذیرش رمزارزها تجدید نظر کنند. در پیشنهاد جدیدی که توسط این دو گروه مطرح شد، کاهش مالیات در فضای سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال، اهمیت دارایی‌های دیجیتال در استراتژی Web 3 ژاپن و مقایسه سیستم مالیات دارایی‌های کریپتویی در کشورهای دیگر دیده می‌شود.

در این پیشنهاد جدید، مالیات ۲۰ درصدی از سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی ارزهای دیجیتال دیده می‌شود. مالیات ۲۰ درصدی از درآمد رمزارز در ژاپن می‌تواند یک اتفاق بسیار خوشایند برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال باشد. چرا که این سرمایه‌گذاران در حال حاضر باید مالیات ۵۰ درصدی را از درآمد خود در این زمینه پرداخت کنند.

این گروه از حامیان ارزهای دیجیتال، در تلاش هستند تا صنعت کریپتو در این کشور با پیشرفت همراه شود. آن‌ها مالیات سنگین در این راه را یک مانع بزرگ برای سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی این کشور می‌دانند. مالیات بالا باعث می‌شود تا ژاپن به نسبت سایر کشورهایی که ارزهای دیجیتال را پذیرفته‌اند، به کشوری سخت جهت سرمایه‌گذاری کریپتویی تبدیل شود.

گفتنی است ژاپن تنها کشوری نیست که در سال جاری مالیات سنگینی را برای ارزهای دیجیتال در نظر گرفت. برخی کشورها در حال تعیین درصد مالیات بالا هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به هند با مالیات ۳۰ درصدی و تایلند با مالیات ۱۵ درصدی اشاره کرد.

منبع: Cointelegraph

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست