1. خانه
  2. فناوری
  3. تسهیلات 40 هزار میلیارد تومانی برای دانش بنیان‌ها
فناوریمنتخب سردبیر

تسهیلات 40 هزار میلیارد تومانی برای دانش بنیان‌ها

دانش بنیان ها

دانش بنیان ها تا پایان سال جاری 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.

به گزارش برات نیوز، وزیر اقتصاد اظهار داشت: ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان از امروز پرداخت خواهد شد که این رقم تسهیلات تا پایان اسفندماه به ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

سید احسان خاندوزی در مراسم انعقاد قرارداد اعطای تسهیلات تبصره ١۶ قانون بودجه بین بانک ملی و صندوق‌های پژوهش و فناوری با بیان اینکه اقداماتی در تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شده که ثمره و میوه آن را در سال ١۴٠٢ خواهیم دید، اظهار داشت: اولین نهاد در بحث حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان موضوع ضمانت است و باید بسیار بیش از این چیزی که انجام شده نسبت به فراهم کردن ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام کنیم چراکه نقش ضمانت مهم‌تر از تسهیلات‌دهی است.

اعتبار سنجی دانش بنیان ها در برنامه تسهیلات دهی

وی ادامه داد: نهاد و موضوع بعدی در تامین منابع مالی و تسهیلات‌دهی؛ اعتبارسنجی شرکت‌های دانش‌بنیان است که اگر در سال آینده اعتبار سنجی شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شود ریلی برای حرکت بلندمدت شرکت‌ها خواهد بود.

وزیر اقتصاد با اشاره به ارزش قرارداد امروز گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان از امروز پرداخت خواهد شد که این رقم تسهیلات تا پایان اسفندماه به ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

خاندوزی با اشاره به اهمیت تامین وثایق و اعتبار سنجی شرکت‌های دانش‌بنیان ادامه داد: با توجه به اجرای این دو موضوع تامین وثایق و اعتبارسنجی بانک‌ها، براساس برنامه قانون بودجه باید برای تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان سر خط بیایند.

وی با بیان اینکه سال آینده باید چند اقدام برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شود که پیش‌نویس آن تصویب و اجرا خواهد شد، گفت: باید بیش از وضعیت موجود، در زمینه ضمانت صندوق‌های دانش‌بنیان فعالیت کنیم .

تخصیص تسهیلات یک میلیارد تومانی به دانش بنیان‌ها

همچنین در ادامه این مراسم علی وحدت، رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: به دنبال این هستیم که برای تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان علاوه بر ظرفیت بانک‌ها بتوانیم از ظرفیت تامین مالی بازار سرمایه هم استفاده کنیم.

وی ادامه داد: تا به امروز از سوی بانک‌ها بیش از ۱۵ همت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان داده شده که حتی یک مورد از تسهیلات هم معوقات نداشته است. رییس هیئت عامل صندوق نوآوری ریاست جمهوری با بیان اینکه زیرساخت تسهیلات ۴۰ هزار میلیارد تومانی به شرکت‌های دانش‌بنیان آماده شده است، شرکت‌های دانش بنیان تا سقف یک میلیارد تومان و صندوق‌ها تا سقف ۲۵ میلیارد تومان می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

انجام 100 درصد تعهدات در حوزه تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان

همچنین در این مراسم؛ ابوالفضل نجارزاده سرپرست بانک ملی ایران با بیان اینکه در سال جاری توانستیم ۱۰۰ درصد تعهدات را در زمینه تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان را انجام دهیم گفت: بانک ملی در راستای ادامه فعالیت‌های سیاست‌های دولت اقداماتی را درباره حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را انجام داده است که از جمله این اقدامات ایجاد شعب ملی پلاس بوده است و با ایجاد این شعبه دنبال حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بوده‌ایم.

وی ادامه داد: بانک ملی در راستای تبصره ۱۶ قانون بودجه امروز تسهیلاتی را پرداخت می‌کند و با این اتفاق عدالت جغرافیایی را با اعطای تسهیلات به ۲۸ صندوق از سراسر کشور انجام دادیم

نجارزاده با بیان اینکه از دیگر اقدامات بانک ملی در حمایت از دانش‌بنیان‌ها این بوده که اخذ وثایق را تسهیل کردیم، گفت: در سال جاری توانستیم ۱۰۰ درصد تعهدات را در این زمینه انجام داده و در سال آینده هم نگاهی ویژه به این زمینه خواهیم داشت.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست