1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. بیت کوین باز هم سطح ۲۲ هزار دلار خود را باخت
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

بیت کوین باز هم سطح ۲۲ هزار دلار خود را باخت

بیت کوین باز هم سطح ۲۲ هزار دلار خود را باخت

امروز بیت کوین به پایین‌ترین قیمت خود در سه هفته گذشته رسید و سطح ۲۲ هزار دلار خود را از دست داد.

به گزارش برات نیوز، بیت کوین امروز از قیمت ۲۲٫۷۳۸ هزار دلار خود به زیر قیمت ۲۱٫۴۵۳ هزار دلار رسید. از دلایل این ریزش قیمت، فروش ناگهانی دارایی‌های کریپتویی در معاملات روز اروپا اعلام شد. موضوع زمانی جالب توجه می‌شود که این ارز دیجیتال تا چند روز پیش توانست حتی قیمت بالای ۲۵ هزار دلار را هم تجربه کند و امیدی برای سرمایه‌گذاران باشد.

البته بیت کوین تنها نبود. اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار رمزارزها، در این محدوده از قیمت ۱٫۸۰۸ هزار دلار به قیمت ۱٫۷۲۸ هزار دلار ریزش کرد. هنوز دلیل این سقوط بزرگ قطعی نیست. چرا که حتی بایننس کوین، کاردانو و سولانا هم شاهد این ریزش قیمت قابل توجه بودند.

بر اساس نظر برخی از آنالیزها، این مسئله نمی‌تواند به دلیل تحلیل‌های تکنیکال قابل توجه باشد. بلکه به نظر می‌رسد این اتفاق نتیجه انجام تراکنش‌های بسیار عظیم است. به نظر تحلیلگران، از دست دادن این سطح توسط بیت کوین و آلت کوین‌ها، همچنان می‌تواند به دلیل وجود ترس در بازار باشد. با اینکه بیت کوین هنوز با پایین‌ترین قیمت ماه ژوئن خود در ۱۹ هزار دلار فاصله زیادی دارد، اما نوسان و ترس دو عاملی هستند که سرمایه‌گذاران را مجاب به فروش دارایی‌های خود کردند.

یکی دیگر از این دلایل می‌تواند به وضعیت ضعیف بازار بورس اشاره کرد. این هفته بازار سهام آمریکا عملکرد خوبی از خود نشان نداد. از آنجایی در ماه‌های اخیر شاهد رابطه نزدیکی بین بورس آمریکا و بازار کریپتو هستیم، می‌توان یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهای فروش ناگهانی کریپتو را همین ضعف بورس دانست.

البته اتر نیز با وجود کاهش قیمت خود، با نزدیک شدن به آپگرید The Merge وضعیت بهتری نسبت به بیت کوین دارد.

منبع: CNBC

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست