در حالی که کارخانه آزمایش مرودشت از حدود 10 سال پیش به دلیل مشکلات مالی متوقف شده بود، با پیگیری مسئولان کشوری و استانی آغاز به کار می‌کند.

به گزارش برات نیوز، واحد تولیدی «آزمایش مرودشت» پس از گذشت 10 سال به زودی آغاز به کار می کند و کارگران آن دوباره مشغول به کار می شوند.

مشکلات مالی و افزایش تورم از جمله موضوعاتی است که از سال ها پیش گریبان تولید کنندگان ایرانی را گرفته و بسیاری از آن ها تا مرز ورشکستگی و تعطیلی کارخانه های تولیدی خود پیش رفته اند.

ضرورت حمایت و همراهی واحدهای تولید داخلی از سوی دولت

با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید داخل، مسوولان دولتی باید راهکارهای مختلفی را در خصوص حمایت و همیاری واحدهای تولیدی داخلی به کار گیرند.

کارخانه «آزمایش مرودشت» نیز یکی از همین دست کارخانه‌هایی بود که به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده بود و درحال حاضر مسوولان اقدام به راه اندازی مجدد این کارخانه و بازگشت کارگران به کار خود کرده اند.

براساس این گزارش، یکی ازمنابع کارگری در استان فارس اظهار کرد:

پس از لغو مزایده فروش کارخانه «آزمایش مرودشت» از سوی یکی از بانک‌های طلبکار که با حمایت قوه قضائیه انجام شد، مالکان جهت احیای خط تولید، اعلام آمادگی کردند و مقرر شد به زودی این کارخانه فعالیت تولیدی خود را از سر بگیرد.

اولویت جذب کارگر با کارگرهای قدیمی کارخانه «آزمایش مرودشت»

وی با بیان اینکه این کارخانه زمانی ۴۰۰ کارگر شاغل داشت که همگی بیکار شده‌اند، اعلام کرد:

 به کار گرفتن نیروهای بومی در این واحد تولیدی در حالی مورد تاکید است که اولویت جذب  با کارگرانی است که از گذشته در این کارخانه مشغول به کار بوده و اکنون بیکار شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد:

این واحد تولیدی به عنوان یک واحد قدیمی از سال ۸۰ به بخش خصوصی واگذار شده و در ادامه به دلیل مشکلات مالی با رکود مواجه شد.

 تا جایی که اقساط بانکی کارفرما به یکی از بانک‌های دولتی به تعویق افتاد که درنهایت سال ۸۸ با فشار طلبکاران نیمه‌فعال شد و بعد از چند سال امکان ادامه فعالیت پیدا نکرد، در نتیجه کارخانه تعطیل و کارگران بیکار شدند.

این فعال حوزه کارگری تصریح کرد:

همچنین رئیس‌جمهوری پنجشنبه ۲۲ مهرماه سال جاری در بازدید سرزده از کارخانه تعطیل آزمایش مرودشت (در سفر استانی به فارس)، دستور رفع مشکلات این واحد تولیدی را صادر کرده‌ بود که در پی آن، اعلام شد ۲ خط تولید این کارخانه راه‌اندازی می‌شود.

طبق اظهارات وی؛ در ادامه روند حمایت دستگاه‌های اجرایی، بنا به قول و اظهار مسئولان کارخانه آزمایش مرودشت، چند خط تولیدی این کارخانه به زودی راه‌اندازی خواهد شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *