با حضور نمایندگان دبيرخانه مجلس خبرگان رهبری در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و بازديد از بخش‌هاي مختلف اين پژوهشگاه، دو طرف تفاهمنامه همكاري امضا كردند.

به گزارش برات نیوز، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه امضای اين تفاهمنامه با معرفی توانمندی هاي موجود در پژوهشگاه، از اين پژوهشگاه به عنوان بدنه تحقیقاتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یاد کرد و گفت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری نزدیکي در پیشبرد شبکه ملی اطلاعات دارد و از جمله دستاوردهای آن می توان به موتور جست‌و‌جوی پارسی‌جو اشاره كرد.

وحید یزدانیان، در ادامه به سایر تلاش های این پژوهشگاه اشاره و گفت: بحث مطالعات اجتماعی و فرهنگی و تاثیر توسعه ICT بر مناطق روستایی در اين پژوهشگاه مورد بررسی قرار گرفته است، همچنين مسائل رگولاتوری و تنظیم مقررات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و آینده‌پژوهی نيز دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد فعلی ما اين است كه همگام با دولت سیزدهم و بنا به تاکید و دستور جناب آقای دکتر زارع پور، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تحقق شبکه ملی اطلاعات، با استفاده گسترده از هوش مصنوعی در سیاستگذاری های زیربنایی تلاش كنيم.

تفاهمنامه همکاری در زمینه های بعدی

حجت الاسلام والمسلمین، دکتر دیرباز، نماینده مجلس خبرگان رهبری نیز در این جلسه، خواستار آشنایی بیشتر با فعالیت های اين پژوهشگاه شد و ابراز امیدواری کرد این دیدار زمینه همکاری های بعدی را فراهم کند.

وی با اشاره به جایگاه مجلس خبرگان، اظهار داشت: همکاری با این پژوهشگاه در زمینه مخاطب شناسی از طريق تحلیل کلان داده‌ها به ما در تصمیم‌گیری‌ها و جهت‌گیری‌ها کمک خواهد كرد و موجب ارتباط بهتر ما با مخاطبان در سراسر کشور خواهد شد.

وی با تقدیر از فعالیت‌های پژوهشگاه در شاخه ‌های مختلف، همکاری در راستای اهداف مشترک را فرصتی مناسب برشمرد. در پایان این نشست تفاهمنامه همکاری به امضای دو طرف رسید و پس از آن با حضور اعضاي دبيرخانه مجلس خبرگان بازدیدي از بخش‌های مختلف پژوهشگاه صورت گرفت.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *