شرکت مایکروسافت با پشت سر گذاشتن اپل به با ارزش‌ترین شرکت جهان تبدیل شد.

به گزارش برات‌نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، شرکت مایکروسافت روز جمعه پس از اینکه اپل انتظارات درآمدی خود را از دست داد، از ارزش بازار اپل عبور کرد و به با ارزش‌ترین شرکت سهامی عام جهان تبدیل شد. ارزش بازار مایکروسافت در زمان بسته شدن بازار نزدیک به 2.49 تریلیون دلار بود، در حالی که اپل در حدود 2.46 تریلیون دلار ارزش داشت.

اپل روز پنج‌شنبه گزارش داد که درآمد حاصل از محدودیت‌های زنجیره تأمین، انتظارات وال استریت را در سه ماهه چهارم مالی این شرکت از دست داده است. تیم کوک، مدیر عامل شرکت سی‌ان‌بی‌سی به جاش لیپتون گفت که کسری درآمد 6 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، اما او انتظار دارد مشکلات زنجیره تأمین در سه ماهه دسامبر بدتر شود.

فروش آیفون در این شرکت نسبت به سال گذشته 47 درصد افزایش یافته است، اما بازهم کمتر از انتظارات تحلیلگران است. سه ماهه چهارم این شرکت تنها شامل چند روز فروش آیفون 13 بود. مایکروسافت در سه ماهه اول مالی خود که حدود 22 درصد در سال نسبت به سال گذشته افزایش یافته بود، از انتظارات درآمدی پیشی گرفت.  CNBC قبلاً گزارش داده بود که این سریع‌ترین رشد از سال 2018 بود.

بیشتر بخوانید: مقابله مایکروسافت با سرقت نرم افزارها

سهم مایکروسافت 48 درصد افزایش یافت

اپل اولین شرکتی بود که به ارزش بازار 1 تریلیون و 2 تریلیون دلاری دست یافت. این شرکت با پیشی گرفتن از غول نفتی دولتی عربستان سعودی آرامکو در سال گذشته به با ارزش‌ترین شرکت سهامی عام جهان تبدیل شد.

مایکروسافت آخرین بار در سال 2020 از نظر ارزش بازار اپل در صدر قرار گرفت زیرا همه‌گیری ویروس کرونا در زنجیره‌های تأمین ویرانی ایجاد کرد. برای اولین بار پس از افشای اولین بروزرسانی بزرگ ویندوز در بیش از پنج سال، در ماه ژوئن بالاتر از سقف بازار 2 تریلیون دلاری بسته شد. در زمان بسته شدن بازار، سهام مایکروسافت تا به امروز بیش از 48 درصد افزایش داشت، در حالی که سهام اپل تقریبا 13 درصد افزایش یافته بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *