وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم در نخستین اقدامات اجرایی خود، به اساتید دانشگاه‌ها، معلمان و دانشجویان در آغاز سال جدید تحصیلی اینترنت رایگان هدیه داد.

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که با توجه به شیوع بیماری کرونا و غیر حضوری شدن آموزش ها، میزان استفاده از اینترنت برای حضور در کلاس های مجازی بسیار افزایش یافت.

درهمین راستا و با توجه به اغاز سال تحصیلی جدید، وزیر ارتباطات دولت سیزدهم اینترنت رایگان به تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه ها هدیه داد.

تبدیل تهدیدها به فرصت در زمان تعطیلی مدارس

براساس این گزارش، عیسی زارع‌پور در مراسم بازگشایی مدارس و اغازسال تحصیلی، بیان کرد:

 طبق قولی که به وزارت آموزش و پرورش دادیم، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تمام‌قد در کنار نظام تعلیم و تربیت کشور است.

وی درادامه اظهار کرد: ما باید بتوانیم حداکثر استفاده را از این فرصت کنیم. در واقع ما تهدید تعطیلی مدارس را به فرصت تبدیل کردیم.

وی خاطرنشان کرد: همچون سال گذشته، ترافیک نرم‌افزار «شاد» امسال هم برای دانش‌آموزان و معلمان رایگان است.

بسته‌های اینترنت هدیه وزارت ارتباطات به اساتید و دانشجویان

زارع پور اعلام کرد: در کنارش بسته‌های ترافیک رایگانی هم به عنوان هدیه وزارت ارتباطات برای اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و معلمان در نظر گرفتیم که طی همین هفته به شکل آنلاین از طریق سامانه ictgifts.ir ارائه می‌شود.

به گفته وی، برای اساتید دانشگاه‌ها ۶۰ گیگ، برای معلمان ۴۰ گیگ و برای دانشجویان ۳۰ گیگ اینترنت رایگان ۶ ماهه در نظر گرفته شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به نمایندگی از هیات دولت در مراسم آغاز سال تحصیلی در دبیرستان فرزانگان منطقه یک حضور یافته بود، در بخشی از سخنان خود به فضای مجازی و فرصت‌های بی‌نظیر آن اشاره کرد و گفت:

شتاب تحولات این فضا بسیار  شگفت‌انگیز است و فرصتهای بی‌نظیری را برای تسهیل زندگی بشر فراهم کرده است.

تاکید وزیر ارتباطات بر تلاش نخبان ایرانی هنگام شیوع کرونا

زارع‌پور ضمن اشاره به همه‌گیری کرونا در بهمن ۱۳۹۸ افزود:

در همین زمان با تلاش جوانان نخبه و متخصص ایرانی و فراهم شدن زیرساخت‌های فناورانه لازم همچون نرم‌افزارهای مختلف آموزش الکترونیک مثل برنامه شاد، تلاش شد که نظام تعلیم و تربیت دچار وقفه نشود؛ البته هر زیرساختی در ابتدا با مشکلاتی همراه است که با گذشت زمان رفع می‌شود.

وی به چالش‌های فضای مجازی اشاره کرد و گفت:

 یکی از چالش‌های این حوزه مشغولیات کاذب و تلف کردن ساعت‌های باارزش وقت است که باعث فردگرایی و عدم توسعه مهارت‌های اجتماعی می‌شود.

پرسش وزیر ارتباطات از دانش آموزان درباره چالش‌های فضای مجازی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین سوالی را خطاب به دانش‌آموزان طرح کرد و از آنان خواست تا مهترین فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی را برشمرند .

وی همچنین درباره راهکارهای لازم برای استفاده حداکثری از مزایای این فضا و مقابله با آفت‌های آن نیز از دانش آموزان سووال کرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *