کانون صرافان نسبت به سوءاستفاده از کارت ملی اشخاص برای خرید ارز هشدار داد.

به گزارش برات نیوز، کانون صرافان نسبت به احتمال سوءاستفاده از کارت ملی اشخاص با تبلیغات استخدام در فضای مجازی هشدار و به صرافی های متخلف اخطار داد.

این درحالی است که با توجه به مسوولیت های کانون صرافان، این کانون برعملکرد صرافی ها و فعالان این حوزه نظارت دارد و درصورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی آن ها نسبت به این موضوع هشدار می دهد.

همچنین نسبت به تخلفات دلالان و سودجویان حوزه بازار ارز نیز هشدار داده است .

درهمین راستا، کانون صرافان در اطلاعیه‌ای خطاب به شرکت‌های صرافی سراسر کشور نسبت به برخی سوءاستفاده‌ها از کارت‌های ملی اشخاص با تبلیغات در فضای مجازی هشدار داد.

بیشتر بخوانید: کانون صرافان ایرانیان در حوزه رمز ارز فعال نیست

تخلف سودجویان در فضای مجازی و پلتفرم های تبلیغاتی

در اطلاعیه این کانون آمده است که حسب اطلاعات واثق، برخی سودجویان در فضای مجازی و پلتفرم‌های تبلیغاتی اقدام به سودجویی از اطلاعات هویتی و کارت ملی افراد کرده اند.

درادامه این اطلاعیه نیز آمده است که پلتفرم های تبلیغاتی تحت عناوینی همچون «استخدام کارگر یک روزه صرافی ها» یا «کسب درآمد بدون سرمایه در صرافی» از عدم آگاهی اشخاص و در قبال پرداخت مبلغ ناچیز از اطلاعات هویتی و مشخصاً کارت ملی مشارالیه اقدام به سو استفاده می‌نمایند.

معرفی متخلفان از سوی کانون صرافان

براساس این گزارش، لذا مؤکداً اعلام و اخطار می‌گردد هر گونه سو استفاده از اطلاعات هویتی اشخاص تحت هر عنوانی و همکاری صرافان به نحو آگاهانه و یا عدم رعایت دستورالعمل‌های صادره در خصوص خرید و فروش ارز، بدون احراز هویت اشخاص از مصادیق تخلف بوده است.

از اینرو این کانون، بر اساس اختیارات و وظایف ذاتی نسبت به معرفی صرافی‌های متخلف به مراجع ذی صلاح اقدام خواهد نمود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *