1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. مردم نیجریه بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال پیدا کرده‌اند
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

مردم نیجریه بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال پیدا کرده‌اند

علاقه به ارزهای دیجیتال

بر اساس داده‌هایی که از طریق گوگل ترند به دست آمده، مردم نیجریه بیشترین علاقه به ارزهای دیجیتال را پیدا کرد‌ه‌اند. همچنین اتریوم بیشترین نرخ جستجو را به نسبت بیت کوین ثبت کرد.

به گزارش برات نیوز، پس از سقوط بازار ارزهای دیجیتال در ماه آوریل، بسیاری از رمزارزها با کاهش ارزش ۶۰ درصدی مواجه شدند. این اتفاق منجر به کاهش فعالیت معاملات و کاهش سرمایه‌گذاری روی رمزارزها شد. با این حال یک تحقیق جدید، رشد کنجکاوی‌ها و علاقه به ارزهای دیجیتال پس از آن سقوط بزرگ را نشان می‌دهد.

این مطالعه جدید از طریق داده‌های گوگل ترندز (Google Trends) از محبوب‌ترین واژه‌های جستجو شده مرتبط با کریپتو به دست امده است. در نهایت بر اساس تاریخچه جستجوی هر کشور یک امتیاز کلی به دست می‌آید و بالاترین امتیاز به معنی بالاترین علاقه و دلبستگی به رمزارزها محسوب می‌شود.

این تحقیق از سوی شرکت CoinGecko و بر اساس ۱۵ کشور مختلف صورت گرفت. جالب‌ترین آمار که از این تحقیق به دست آمد، رشد قابل توجه علاقه مردم نیجریه به بازار کریپتو پس از سقوط ماه آوریل است. نیجریه‌ای‌ها با بیشترین جستجوی واژه‌های کریپتوکارنسی، سرمایه‌ روی کریپتوکارنسی و خرید کریپتو، برترین آمار را در بین ۱۵ کشور با امتیاز ۳۷۰ در اختیار دارند.

علاقه بیشتر اتریوم نسبت به بیت کوین در بین ارزهای دیجیتال

افزایش محبوبیت کریپتو در نیجریه با وضعیت نامسعاد سرویس‌های مالی در این کشور همراه شد. نه تنها نیجریه، بلکه مشکلات اقتصادی و سرویس‌های مالی یکی از مهم‌ترین دلایلی هستند که مردم سرتاسر آفریقا به ارزهای دیجیتال علاقه نشان داده‌اند. جالب است بدانید که ۱۷٫۳۶ میلیون یا ۵۲ درصد از سرمایه‌گذاران نیجریه‌ای، حداقل نیمی از دارایی‌های خود را به کریپتو اختصاص داده‌اند.

گفتنی است که در رتبه بعدی این آمار، امارات متحده عربی با ۲۷۰ امتیاز در تبه دوم قرار دارد. البته این مسئله جای تعجبی هم ندارد چرا که مردم و حتی دولت این کشور به شدت روی سرمایه‌گذاری صنعت کریپتو و متاورس تمرکز کرده‌اند. سنگاپور با ۲۶۰ امتیاز در تب سوم و آمریکا با امتیاز ۱۵۷ در رتبه ۱۲ قرار دارد.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که در ۱۵ کشور مورد بررسی، ۱۴ کشور اتریوم را بیشتر از بیت کوین جستجو کرده‌اند. کشور سنگاپور با امتیاز ۵۹ بیشترین جستجو را در خصوص ارز دیجیتال یا شبکه اتریوم داشته است. یکی از دلایل افزایش جستجوی اتریوم را می‌توان نزدیک شدن به آپگرید The Merge دانست.

منبع: Cointelegraph

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست