افزایش نفت به دنبال تصویب لایحه آمریکایی خبر جدید از بازار انرژی دنیاست.

به گزارش برات‌نیوز، افزایش نفت روز دوشنبه به دلیل مشاهده نشانه‌های مثبت رشد اقتصادی رقم خورد. یکی از این نشانه‌های مثبت، افزایش قیمت فروش رسمی شرکت آرامکوی عربستان سعودی بود.

نفت خام برنت آمریکا در لحظه نگارش این گزارش به 83.53 دلار در هر بشکه رسید. رشد قیمت نفت برنت آمریکا نسبت به روز قبل‌، 1.43 درصد ثبت شد. همچنین نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز با 1.27 درصد به 82.2 دلار رسید.  

روز شنبه، رییس جمهور آمریکا، جو بایدن با تصویب لایحه زیرساخت یک تریلیون دلاری در کنگره موافقت کرد. این لایحه به منظور تقویت رشد اقتصادی و بهبود تقاضای سوخت تدوین شده است.

ماه اکتبر برای کشور چین با کاهش صادرات همراه بود. با این حال از آنجایی که تقاضای جهانی در آستانه فصل سرما افزایش یافته، این کاهش از حد انتظار کمتر بود.

به گفته آوتار ساندو، مدیر ارشد کالای شرکت فیلیپ فیوچرز در سنگاپور، می‌توان انتظار داشت رشد تولید ناخالص داخلی جهانی تقاضا برای انرژی را حمایت کند و افزایش نفت تحت تاثیر عرضه محدود ادامه پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: طرح تولید اوپک پلاس نفت را بالا برد

افزایش نفت به دلیل عدم سرمایه گذاری کافی

عربستان سعودی هشدار داد افزایش قیمت طلای سیاه برای مشتریان آسیایی در ماه دسامبر قطعی  خواهد بود تا جایی که بازار انتظار آن را نخواهد داشت. در همین زمینه، تحلیلگران گروه بانکی ANZ Research در یادداشتی اعلام کردند: این اقدام آرامکو نشان می‌دهد که تقاضا با کنترل عرضه از سوی اوپک و سایر تولیدکنندگان بزرگ، قوی می‌ماند.

وزیر انرژی امارات متحده عربی، سهیل المزروعی امروز در مصاحبه‌ای گفت: سرمایه گذاری ناکافی در طلای سیاه و گاز طبیعی افزایش نفت و دیگر انرژی‌ها را به دنبال دارد.

به گزارش رویترز، واردات طلای سیاه چین در ماه اکتبر به پایین‌ترین حد سه سال اخیر رسید زیرا افزایش نفت و محدودیت سهمیه واردات باعث شد پالایشگاه‌های چینی مجبور شوند نفت کمتری بخرند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *