1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. نفت در مسیر صعودی قرار گرفت
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

نفت در مسیر صعودی قرار گرفت

بهای نفت امروز

بهای نفت امروز دوباره به مسیر صعودی بازگشت.

به گزارش برات‌نیوز، با افزایش گمانه زنی‌ها در رابطه با سویه جدید ویروس کرونا، بهای نفت امروز دوباره صعودی شد. طلای سیاه در واکنش به شیوع سویه اومیکرون بیش از ده دلار در روز جمعه سقوط کرد.

اما امروز دوشنبه 8 آذر 1400، بهای نفت برنت آمریکا با رشد 3.98 درصدی به رقم 74.44 دلار در هر بشکه رسید. همچنین نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با رشد 4.49 درصدی به رقم 71.23 دلار در هر بشکه رسید.

با این حال موضوع اصلی نگرانی کارشناسان بازار نفت، رویه جدید رییس جمهور آمریکا در برخورد با بازار است. جو بایدن مدتی می‌شود که به طور جدی بر استفاده از ذخایر استراتژیک نفت برای کنترل قیمت بازار تاکید می‌کند. در همین راستا نیز از آسیای شرقی کشورهایی نظیر چین، کره جنوبی و ژاپن با نظرات او همسو شده و قصد دارند ذخایر خود را به بازار تزریق کنند.

کارشناسان حوزه نفت این اقدام آمریکا و کشورهای آسیایی را یک تصمیم عجولانه خوانده و نگرانی‌های زیادی بابت آن دارند. با اینکه بهای نفت امروز همچنان زیر 80 دلار در هر بشکه قرار دارد، تحلیلگران اعلام کرده‌اند این اقدام بایدن می‌توان قیمت نفت را تا 100 دلار در هر بشکه بالا ببرد.

رسانه اویل پرایس در این زمینه می‌نویسد: اعلام استفاده از ذخایر استراتژیک نفت توسط بایدن نه تنها بهای نفت را کاهش نداد، بلکه سبب افزایش قیمت ناگهانی نفت در بازار شد. اوپک پلاس اعلام کرد روند افزایش تولید خود را متوقف خواهد کرد. اوپک پلاس مطابق میل هیچ کشوری رفتار نمی‌کند و خواستار افزایش قیمت نفت است. این گروه فعلا نگران شیوع سویه جدید است اما این نگرانی موقتی‌ست و به زودی در مقابله با تصمیم جدید بایدن بهای نفت را افزایش خواهد داد تا کنترل بازار نفت را در دست خود نگه دارد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست